"Дякую всім, хто погодився. Ми з вами! Ми разом! Ми – одна країна", – значиться у підписі до відеозапису. Релігійні лідери кажуть, що моляться за мир і мешканців окупованих територій, без яких не можуть уявити майбутнє України, закликають українців об’єднатися і залишити позаду "усі чвари", сподіваються вирішити усі конфлікти за допомогою мудрості, кажуть, що кожне життя людини вище політики.

У записі ролику взяли участь так зв. почесний патріарх ПЦУ митрополит Філарет, очільники Української Греко-Католицької Церкви Святослав і УПЦ (Московського Патріархату) Онуфрій. Також на відео висловились муфтії: Криму – Айдер Рустемов, Ахмед Тамім, Саід Ісмагілов, та кілька рабинів: Одеси та Півдня України – Авраам Вольф, Дніпра та Дніпропетровської області – Шмуель Камінецький, Харкова та Сходу України – Мойше Москович, Києва – Мойше Реувен Асман, Донбасу – Пінхас Вишецький.

Водночас, предстоятеля Православної Церкви України митрополита Епіфанія на запису немає. Видання "Українська правда" звернулась до прес-служби Зеленського по коментар щодо того, чому у зверненні немає Епіфанія. Втім, очевидно, що від ПЦУ команда Зеленського вирішила дати Філарета. Пізніше стало відомо, що Епіфаній сам відмовився від участі у проекті, оскільки, за даними ВВС, які наводить Еspreso.tv, ієрарху не сподобався текст, який йому пропонували озвучити, про те, що "говорити потрібно не мовою гармат". Співрозмовники з оточення Епіфанія розповіли, що він хвилювався, що виглядатиме немов він закликає до перемовин із лідерами бойовиків. Крім того, предстоятель ПЦУ переживав, що участь у відео його і Філарета призведе до різночитань у тому, хто в ПЦУ головніший.

Теги: