У проповіді на завершення богослужіння глава ПЦУ зазначив, що на сьогодні головним завданням всіх православних є об’єднання навколо Київського престолу. «Ми маємо продовжувати молитися за подальший розвиток Церкви, адже 15 грудня минулого року була закладена основа, коли три гілки Українського Православ’я об’єдналися. На сьогодні ми покликані об’єднуватися у Єдиній Помісній Церкві. Перед нами стоїть завдання об’єднання всіх православних навколо Київського престолу. Якщо б це відбулося раніше, то не було б тих негараздів, які ми маємо наразі», – наголосив предстоятель Православної Церкви України.

Митрополит Епіфаній також розповів про те, що Українська ПЦУ продовжує перемовини з іншими Православними Церквами з метою отримати визнання автокефалії. «Маємо надію, що у цьому році декілька Православних Церков визнають нашу автокефалію», – додав він.

У своєму слові Епіфаній нагадав про те, що двері Православної Церкви України відкриті для всіх і ще раз закликав вірян, ієрархів, всіх тих, хто досі сумнівається, об’єднуватися у помісній Церкві.

По завершенні літургії митрополит Епіфаній провів прес-конференцію, після чого усі рушили хресним ходом до центральної площі міста. Спільно з представниками влади духовенство, на чолі з главою ПЦУ, вшанувало біля пам’ятної стели полеглих героїв, які віддали свої життя, захищаючи Батьківщину. Цього дня глава ПЦУ відвідав  також військову частину у Володимирі-Волинському.

Теги: