У вироку суду йдеться, що 25 травня 2018 року, приблизно о 19 годині 30 хвилин, священик, перебуваючи в приміщенні Київської Патріархії УПЦ Київського Патріархату, розташованої за адресою м. Київ, вул. Пушкінська, 36, на грунті раптових неприязних відносин, наніс іншій особі умисне легке тілесне ушкодження — бризнув аерозольним балончиком сльозогінним газом «Перець» в обличчя монахині, внаслідок чого та отримала хімічний опік першого ступеня. Після цього священик з місця вчинення злочину зник.

Обвинувачена особа визнала повністю свою провину та пояснила, що 25 травня 2018 року прийшла до приміщення Київської Патріархії по вул. Пушкінська, 36, принісла книги для владики. У коридорі приміщення зустріла монахиню Варвару. Остання стала на неї кричати з приводу її перебування у приміщенні церкви. У відповідь, на ґрунті раптово виниклих до Варвари неприязних стосунків, особа дістала із сумки аерозольний балончик зі сльозогінним газом «Перець», розпилила з нього речовину подразнюючої дії в обличчя Варварі, після чого пішла з місця вчинення злочину.

Суд вважає доведеним, що особа вчинила умисне легке ушкодження, а тому ці дії кваліфікує за ч.1 ст. 125 КК України. В якості обставини, яка пом'якшує покарання обвинуваченого, суд визнає його щире каяття у скоєному кримінальному правопорушенні.

З урахуванням цього обвинуваченому встановлено покарання у вигляді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят ) гривень.

Вирок може бути оскаржений до Київського апеляційного суду через Шевченківський районний суд міста Києва протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Як з'ясувалося, обвинуваченим є Возняк Михайло Ярославович — колишній єпископ УПЦ КП Севастіан. Він був звільнений від управління Чернігівською єпархією ще у 2008 році та залишався заштатним єпископом. А після випадку з розпиленням сльозогінного газу в приміщенні Київської Патріархії був 27 липня 2018 р. Синодом УПЦ КП взагалі позбавлений сану. Синодали розцінили його вчинок як "замах на вбивство" патріарха Філарета, оскільки були "можливі важкі наслідки (аж до спричинення смерті), які з причини віку могли настати внаслідок використання сльозогінного газу безпосередньо проти особи Патріарха".

Фото censor.net.ua

Теги: