"Єдина Помісна Українська Православна Церква була утворена на Об’єднавчому Соборі 15 грудня 2018 р. шляхом обʼєднання Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Автокефальної Православної Церкви та частини Української Православної Церкви Московського Патріархату в єдину Помісну Церкву, яка 6 січня 2019 року отримала Патріарший і Синодальний Томос Вселенського Патріархату про автокефалію", – йдеться у повідомленні прес-служби Київської митрополії ПЦУ.

Пункт перший постанови Об’єднавчого Собору ПЦУ мовить таке: "Припинити діяльність релігійного обʼєднання Української Православної Церкви Київського Патріархату шляхом обʼєднання та приєднання до утворюваної Православної Церкви України". У документі йдеться також про припинення чинності статуту про управління УПЦ КП та діяльності всіх статутних органів цього релігійного об‘єднання.

Наголошується, що томос про автокефалію ПЦУ та її 15-місце у диптихах автокефальних Православних Церков світу, свідчать про адміністративно незалежність ПЦУ від інших церковних центрів та рівність з усіма іншими автокефальними Православними Церквами, при цьому томос отримала не якась окрема складова частина Української Церкви, а вся єдина помісна ПЦУ.

"... 15 грудня 2018 р. згідно рішення власного Помісного Собору УПЦ КП припинила свою окрему діяльність, а вся її повнота увійшла до складу Православної Церкви України", – йдеться в роз’ясненні.

ПЦУ докладно роз'яснила, чому УПЦ КП більше не існує

У ПЦУ наголошують, що Обʼєднавчий Собор ПЦУ майже одностайно (при одному голосі проти) ухвалив статут Православної Церкви України, згідно з яким її очолює предстоятель, митрополит Київський і всієї України.

"Обрання ієрарха на кафедру можливе лише за умови її вакантності. Канонічне право не передбачає перебування двох архієреїв на одній і тій самій ієрархічній посаді. У звʼязку з тим, що передбачена щойно прийнятим Статутом ПЦУ посада Предстоятеля, Митрополита Київського і всієї України, була вакантною, відбулися таємні вибори, за підсумками яких був обраний митрополит Епіфаній (Думенко)", – йдеться в роз’ясненні.

В ПЦУ наголошують, що всі учасники собору визнали дійсність цього обрання.

Зазначається, що митрополит Епіфаній керує не одноосібно, а на підставі схваленого Обʼєднавчим Собором статуту Церкви, рішень її Священного Синоду, у співпраці з усім єпископатом.

Щодо назви Церкви, то у ній враховані обидві традиції найменування — «Українська Православна Церква» та «Православна Церква України», що відповідає Постанові Помісного Собору УПЦ КП 15 грудня 2018 р. та Об‘єднавчого Собору ПЦУ.

Теги: