Главу ПЦУ супроводжували митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, архієпископ Памфільський Даниїл (Константинопольський Патріархат), архієпископ Донецький і Маріупольський Сергій, єпископ Луганський і Старобільський Афанасій, ректор Київської православної богословської академії УПЦ КП прот. Олександр Трофимлюк та прот. Петро Ландвитович.

В ході відвідин військовослужбовців Епіфаній ознайомився з діяльністю бригади та поспілкувався з військовослужбовцями. Звертаючись до українських воїнів предстоятель помісної Української Православної Церкви, зокрема, зазначив, що вони бережуть мир і спокій Маріуполя, захищаючи його від агресора. «Ви, наші воїни-захисники, кожен із вас вкладає свій внесок в нашу безпеку боронячи Батьківщину і ризикуючи при цьому своїм власним життям та здоров’ям. Нехай Господь береже кожного із вас, ви – наші новітні герої», – сказав митрополит Епіфаній.

До військових також звернулися голова Синодального управління військового духовенства, митрополит Іоан, який розповів про перспективи розвитку капеланського служіння, а також митрополит Даниїл, який поділився своїм досвідом капеланського служіння в армії США.

На завершення зустрічі глава ПЦУ відзначив воїнів медалями святого архістратига Михаїла і Благословенними грамотами з відзнаками та закликав на всіх Боже благословення

Напередодні, у цей же день, владика провів заупокійну літію за загиблими українськими воїнами.

Як зазначається 14 травня на сторінці ПЦУ у Фейсбуці, від початку неоголошеної російсько-української війни й дотепер від Православної Церкви України українських військових на сході країни підтримує близько 600 капеланів, 222 з яких призначені на штатні посади.

Відвідуючи прифронтовий Маріуполь з архіпастирським візитом митрополит Епіфаній 14 травня завітав до управління Донецької єпархії ПЦУ, де зустрівся з вимушеними переселенцями, людьми з особливими потребами, багатодітними сім’ями, духовенством з окупованих територій, людьми які опинилися у скрутних життєвих обставинах, а також з волонтерами, ветеранами російсько-української війни та благодійниками, що об’єдналися навколо Донецької єпархії. На завершення зустрічі він відзначив медалями св. архістратига Михаїла та грамотами місцевих благодійників, волонтерів, ветеранів та представників творчої інтелігенції.

Теги: