14 листопада 2016 року на сайті Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ (МП) було оприлюднено "Відкрите звернення Священного Синоду Української Православної Церкви до Президента України Петра Порошенка", у якому Синод УПЦ (МП) просить президента захистити від Генпрокуратури депутата Вадима Новинського і одночасно висуває звинувачення проти свого архієрея — митрополита Олександра (Драбинко).

Синод звинувачує митрополита Олександра в тому, що той став "джерелом інформаційного бруду" і, більш того, "намагаючись уникнути відповідальності перед законом стосовно небезпідставних підозр у співучасті в резонансному злочині, цей єпископ свідомо став знаряддям політичної боротьби, нехтуючи мораллю та дискредитуючи служіння спочилого Предстоятеля". При цьому Синод не вказав, який "резонансний злочин" він інкримінує митрополиту Олександру, чим ще більше заплутав ситуацію і дав привід до "пліток і наклепів", в яких сам же звинувачував митрополита Олександра. У зверненні Синод попросив Петра Порошенко "зробити все можливе, щоб в нашому суспільстві кожен громадянин, незалежно від своїх релігійних переконань, відчував до себе повагу і захист з боку держави".

Коментуючи 22 травня 2019 р. це звернення, митрополит Олесандр пише, що "з належною шаною ставиться до Блаженнішого Митрополита Онуфрія і жодним чином не заперечує його архіпастирське право печалування". Також митрополит Олесандр "молитовно бажає народному депутату України Вадиму Владиславовичу Новинському, на захист якого виступили члени Священного Синоду, миру з Богом та спасіння душі".

"Водночас, оскільки у Зверненні Священного Синоду вкрай негативно згадано моє ім’я, відразу після публікації Звернення я звернувся з відкритим листом до Блаженнішого Митрополита Онуфрія та до всього єпископату Української Православної Церкви, в якому вказав на безпідставність звинувачень та їх вигаданий, наклепницький характер", — зазначає Олександр, який ще у вересні 2019 р. писав офіційне звернення до спікера УПЦ (МП) і редактора її офіційного сайту з приводу ситуації.

Відповіді на свої листи митрополит Олександр не отримав. Відтак, у лютому 2019 року "прийняв непросте для себе рішення — позиватися до підписанта Звернення — Блаженнішого Онуфрія, Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви (в миру — Березовського Ореста Володимировича) з позовом про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної (немайнової) шкоди, і 15.02.2019 року звернувся з відповідною заявою до Печерського райсуду м. Києва".

22 травня 2019 року на адресу митрополита Олександра надійшла звістка, що (після тривалого зволікання) Печерський районний суд м. Києва постановив ухвалу про відкриття провадження у справі та призначив підготовче судове засідання на 29 травня 2019 року о 15 год. 00 хв.

Митрополит Олександр наводить повний текст ухвали Печерського районного суду міста Києва від 24 квітня 2019 року у цивільній справі № 757/8134/19-ц (головуючий — суддя Писанець В. А.) про відкриття провадження у цивільній справі за позовом Драбинка Олександра Миколайовича до Березовського Ореста Володимировича про захист честі, гідності, ділової репутації та відшкодування моральної шкоди.

Теги: