Подробиці обговорення української теми агентство не приводить. Елладська Церква досі утримувалася від того, щоб публічно зайняти позицію з питання про автокефалію Церкви України.

Варфоломій прибув до Греції на запрошення архієпископа Ієроніма, щоб у 23 травня взяти участь в урочистому відкритті Центру геронтології та соціальної підтримки “Агіос Порфіріос” (Святий Порфирій) в місті Ділесі недалеко від Афін. Зазначаэться, що у жовтні минулого року Ієронім фактично відмовився зустрітися з Варфоломієм під час його візиту в Грецію.

За словами патріарха Константинопольського, він “обговорив у середу з головою Елладської православної церкви всі питання”, в тому числі архієпископ Афінський поінформував його про розмову з архієпископом Кіпрської Православної Церкви. “Ми також торкнулися церковної проблеми України та інші теми, що стосуються наших церков, а також надали взаємну інформацію з питань, які в даний час стосуються Константинопольського патріархату і церкви Греції”, — сказав Варфоломій, висловивши задоволення бесідою з архієпископом Афінським і всієї Греції, яка відбулася. “Ми розходимося сьогодні ввечері дуже щасливі і люблячи один одного”, — додав Варфоломій.

В середині травня у Константинополі негативно оцінили зазіхання колишнього очільника УПЦ КП Філарета на патріаршу владу в ПЦУ. В Константинополі заявили, що патріарха в Києві немає і ніколи не було.

Теги: