Для визначення конфесійної належності респондентам спочатку ставилося запитання «До якої конфесії або релігії, якщо така є, Ви себе відносите?» і у разі, якщо респондент обирав варіант «Православна Церква», ставилося додаткове запитання «А до якої саме Православної Церкви Ви себе зараховуєте?». Якщо враховувати результати відповідей на обидва запитання, відповіді респондентів розподілилися наступним чином:

        Православна Церква України – 48,8%;
        Православна Церква, але без конкретизації Патріархату – 16,3%;
        Українська Православна Церква Московського Патріархату – 14,2%;
        Українська Греко-Католицька Церква – 8,8%;
        Вважають себе атеїстами – 4,3%;
        Інші конфесії сумарно назвали  4,9%;
        Важко сказати / відмова відповідати – 2,7%.

54,2% респондентів ставляться позитивно до створення Православної Церкви України і надання їй томосу про автокефалію. Ще 31,2% мають нейтральне ставлення. Негативно ставляться до цього – 10,9%. Не змогли або відмовилися відповісти на запитання – 3,6%.

Серед респондентів, які позитивно або нейтрально ставляться до створення Православної Церкви України і надання їй томосу, 64,5% вважають, що умов, визначених у томосі, достатньо для розвитку незалежної української церкви і не можна відмовлятися від томосу. Натомість 8,8% вважають, що умови є невигідними для Православної Церкви України і потрібно відмовитися від томосу і відновити Українську Православну Церкву Київського Патріархату. Не змогли або відмовилися відповісти на запитання – 26,7%;

50,6% респондентів вважають, що надання томосу скоріше об’єднує суспільство, хоча при цьому 30,5%, навпаки, вважають, що це є скоріше роз’єднавчим фактором для України. Не змогли або відмовилися відповісти на запитання – 18,9%.


Також серед усіх опитаних респондентів 36,5% вважають, що добре, що саме Епіфаній був обраний главою Православної Церкви України. Натомість 15,5% дотримуються думки, що потрібно було, щоб главою Православної Церкви України був обраний Філарет. Майже половина респондентів (45,8%) не визначилися зі своєю думкою або відмовилися відповідати на запитання.

Загалом на запитання щодо ставлення до обрання Епіфанія главою Православної Церкви України 39,6% відповіли, що вони позитивно ставляться до цього. Ще 43% ставляться нейтрально. Негативно ставляться – 6,8%. Не змогли або відмовилися відповісти на запитання – 10,6%.

Опитування було проведене у період з 12 по 18 травня 2019 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assistedtelephoneinterviews). Опитано 1200 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). У Луганській і Донецькій областях опитування проводилося тільки на території, що контролюється українською владою.

Фото Facebook

Теги: