Після богослужіння предстоятель Православної Церкви України звернувся до нового єпископа Епіфанія з настановчим словом, в якому, зокрема, зазначається: “Преосвященний Епіфаній, єпископ Ольвійський, улюблений у Христі брате! Сьогодні, у день, коли ми святкуємо відновлення цього історичного Михайлівського Золотоверхого собору, було звершено твою архієрейську хіротонію. Ти народився та зростав у Греції, отримав у Афінах богословську освіту, також отримав університетську освіту в Римі. Почувши покликання Боже цілком віддати себе на служіння Йому і Церкві, ти вирішив бути ченцем, склавши обітниці перед Спасителем і братією на Святій горі Афон, у монастирі Кутлумуш. Вже 35 років ти служиш Богові у священному сані – спочатку дияконському, а від 1988 р. – священицькому. У далекому вже 2000 році відбулося твоє синодальне обрання на єпископа для грекомовних вірних Української Церкви, яке нині довершилося сходженням на тебе благодаті Святого Духа через покладання рук єпископів... Як символ пастирства тобі вручається цей жезл, і хоча він значно красивіший за просту палицю пастуха чи подорожнього, які символізує, але тримаючи його в руках згадуй саме про них. Бо ми – лише подорожні в цьому світі, та за словом апостола Павла «не маємо тут постійного міста, але шукаємо майбутнього» (Євр. 13:14). Візьми ж цей жезл і від даної тобі благодаті благослови народ Божий, який молився під час твого рукоположення”.

Напередодні, 25 травня, глава ПЦУ митрополит Епіфаній очолив всенічне бдіння в кафедральному Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі. Йому співслужив численний єпископат та духовенство, представники Вселенської Патріархії та монастирів Афону. Наприкінці богослужіння відбулося наречення архімандрита Епіфанія (Дімітріу) на єпископа Ольвійського для грецьких православних парафій в Україні, якого було призначено рішенням Священного Синоду від 24 травня 2019 року (журнал №26).

Обраний на архієрейське служіння архімандрит Епіфаній (Дімітріу) звернувся до митрополита Епіфанія та архієреїв зі ставленицьким словом, яке було виголошене грецькою мовою:

“Сьогоднішнє моє єпископське обрання святої Православної Церкви України відкриває переді мною шлях, на якому потрібно потрудитися у винограднику Христовому, але я також буду покликаний пастирським служінням опікати народ Божий... З цим обранням я відчуваю у собі неймовірну відповідальність, але я докладу всіх зусиль, щоб зберегти єдність Української Церкви, а також всього православного світу разом з грекомовним населенням Церкви української та визнання поміж святих Православних помісних Церков”.

Теги: