Польського посла Бартоша Ціхоцкі супроводжувала другий секретар посольства Юстина Гладис.

Дипломати обговорили з владикою Епіфанієм актуальні питання релігійного життя, суспільно-політичну ситуацію та міждержавні відносини. Було порушено й питання утвердження справжніх духовних цінностей у суспільстві.

Окрім того йшлося про майбутню співпрацю, зокрема, спільну зустріч з родичами полонених українців, задля залучення уваги світової спільноти до справи їхнього якнайшвидшого звільнення.

«Ми маємо на сході сусіда, який хоче нас полонити, але добре, що на заході є Польща – наш добрий сусід, підтримку якого ми відчуваємо», – сказав митрополит Епіфаній, дякуючи високоповажним гостям за візит.

Зі свого боку Бартош Ціхоцкі запевнив митрополита, що Польща готова сприяти Україні на шляху її проєвропейського розвитку. На завершення зустрічі сторони обмінялися пам’ятними подарунками.

Наступного дня, 29 травня, владика Епіфаній зустрівся з послом Японії в Україні Такаші Кураі та керівником політичного відділу посольства Дайсуке Мінаміно.

Під час спілкування було обговорено питання дружніх взаємовідносин між Україною та Японією, а також перспективи співпраці у соціальній сфері.

Посол привітав предстоятеля помісної Православної Церкви з визначною подією – отриманням томосу про автокефалію та зазначив, що духовна незалежність є надзвичайно важливою. «Ми підтримуємо цілісність та єдність Української Православної Церкви», – сказав Такаші Кураі.

На завершення зустрічі митрополит подякував гостям за візит і підтримку та вручив їм пам’ятні подарунки.

Теги: