27 травня 2019 року патріарх Неофіт зустрівся з архієпископом Банченським Лонгіном (Жаром) з "Української Православної Церкви - Московського Патріархату", інформує сайт Болгарської Церкви.

Зустріч пройшла в будівлі Софійської Митрополії, на ній був присутній митрополит Ловчанський Гавриїл (Дінев), який ініціював відвідування Ловчанської єпархії Болгарської Церкви чудотворною іконою Божої Матері «Боянська», а також протосингел Софійської митрополії архімандрит Василій (Савов).

Ікону з жіночого монастиря Боянської ікони Божої Матері на Буковині доставили 25 травня. Ікона пробуде в Ловчанській єпархії до 2 червня, чудотворний образ відвідає центральні храми регіону. Це вже вдруге буковинську святиню доставляють для поклоніння в Болгарію, минулого разу Боянський образ Богородиці привозили сюди у 2008 році.

Архієпископ Лонгін передав присутнім вітання від предстоятеля УПЦ (МП) митрополита Онуфрія і поділився радістю традиційно добрих відносин між Православними Церквами Болгарії та України. Він розповів про те, як молитвами Богородиці біля чудотворного образу «Боянська» звершується безліч чудес та зцілень.

Сайт УПЦ (МП) додає, що саме архієпископ Банченський Лонгін (Жар), який тоді був ще священнослужителем, став свідком першого чуда від святого образу. 18 грудня 1993 року, напередодні дня святителя Миколая Чудотворця, під час богослужіння він побачив, що очі Божої Матері на образі наповнюються сльозами.

Теги: