За наслідками таких дій Даниїла Пловдивський митрополит Ніколай їздив в Стамбул, де пояснював Вселенському патріарху, що позиція Видинського не відображає позиції всієї БПЦ. Синод 12 червня відмежувався від заяв митрополита Видинського "на захист канонічної церкви в Україні", пояснюючи, що соборного рішення з приводу української автокефалії БПЦ ще не випрацювала. На що митрополит Видинський почав захищати "власну думку", яка збігається з думкою Москви.

І ось 12 червня обидва митрополити оголосили про розрив євхаристійних стосунків, відмову від співслужіння, молитв один за одного та заборону на служіння Видинському - в Пловдивській єпархії, а Пловдивському - в Видинській. Як зауважує Faktor, найважче це буде робити Видинському Даниїлу, який родом зі Смолян, що на території Пловдивської єпархії. За інформацією видання, розподіл у БПЦ щодо цього конфлікту між двома єпископами - три до одного: 75% підтримують Ніколая, а 25% - на стороні Даниїла.

Очікується, що 19 червня Синод БПЦ продовжить роботу, де дасть оцінку "особистій думці" Видинського митрополита Даниїла, а також вирішить, чи приймає він запрошення архієпископа Кіпрського Хризостома II, з благословення Вселенського патріарха Варфоломія, для участі в неформальній зустрічі делегацій Православних Церков з питання Української Церкви. Якщо Синод прийме таке рішення, він має створити делегацію, яку очолить митрополит Старозагорський Кипріан, який є головою комісії з українського церковного питання.

Теги: