22 червня у Володимирському соборі Києва Філарет возвів у сан єпископа Харківського і Богодухівського ієромонаха Іллю (Зеленського). Про це повідомив у Facebook митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф (Шибаєв), колишній ієрарх УПЦ КП з Росії, який, очевидно, теж увійшов до відновленої Філаретом УПЦ КП, оскільки разом зі своїм помічником — вікарним єписокпом Петром (Москальовим) — брав участь як у зборах з відновлення УПЦ КП, так і у рукопокладенні ієромонаха Іллі (Зеленського) у сан єписокпа.

Філарет почав рукополагати нових єпископів для УПЦ КП

Слід зазначити, що Харківський і Богодухівський єпископ в ПЦУ вже є, так само як і в УПЦ (МП), тому Філарет фактично почав створювати паралельну ієрархію разом з єпархіями — тепер уже для відновленої УПЦ КП. Отже, на сьогодні в УПЦ КП відомі чотири єпископи — сам Філарет (Денисенко), митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф (Шибаєв) зі своїм вікарним єписокпом Петром (Москальовим), і єпископ Харківський і Богодухівський Ілля (Зеленський).
Філарет почав рукополагати нових єпископів для УПЦ КП
Того ж дня, 22 червня, на сторінці ПЦУ у Facebook з'явилося повідомлення, що "Архімандрит Андрій (Маруцак) з 22 червня, а ієромонах Ілля (Зеленський) з 21 червня 2019 року заборонені у священнослужінні за дії, спрямовані на розділення Церкви".
Іллю (Зеленського) звільнив з посади настоятеля парафії Архістратига Михаїла у м. Барвінкове Харківської області з забороною у служінні терміном на пів року ("до повного і правдивого покаяння") єпископ Харківський і Богодухівський ПЦУ Митрофан (Бутинський), а архімандрита Андрія (Маруцака), насельника Феодосійського монастиря ПЦУ в Києві, заборонив у служінні на три місяці глава ПЦУ митрополит Епіфаній.

Ймовірно, архімандрит Андрій (Маруцак) також розглядався Філаретом як кандидат у єпископи.

Напередодні, 21 червня, Філарет звернувся до міністра МВС України Арсена Авакова з проханням захистити майно УПЦ КП, зокрема Феодосійський монастир та Успенський храм на Пирогощі у Києві, від "рейдерського захоплення" представниками ПЦУ.

24 червня у Києві зранку зібрався Синод ПЦУ, який розглядає ситуацію в Церкві.

Фото Facebook


Теги: