Очолив святкову літургію митрополит Верії і Науси Пантелеймон. У ході літургії йому спів-служили митрополит Лангади, Літії і Рендіни Іоанн, митрополит Артський Каллінік, архієрей Православної Церкви України – архієпископ Чернівецький і Острозький Герман (Семанчук), інші грецькі архієреї. Вказані грецькі митрополити, згідно даних офіційного сайту РПЦ, очолюють митрополії Елладської Православної Церкви.

Серед численних учасників літургії був присутній консул України в Салоніках Олександр Воронін, мер м. Лангада Харалампос Бабіс Айвазідіс, представники місцевих органів влади, командування місцевих збройних сил Греції, місцеві громадські діячі.

У своїй промові по завершенні літургії митрополит Іоанн зазначив, зокрема, що для нього велика честь співслужити із архієреєм із далекої України.

Днем напередодні відбулася також літургія у Савропігійному монастирі Влададон, на якій також співслужив архієрей ПЦУ владика Герман.

Також у червні цього року глава ПЦУ митрополит Епіфаній молився разом з ієрархами Константинопольської, Олександрійської, Єрусалимської та Елладської Церков.

Теги: