"До нас дійшла інформація, що Міністерство юстиції має намір зняти з реєстрації Українську Православну Церкву Київського Патріархату і позбавити права юридичної особи Київську патріархію УПЦ Київського Патріархату на підставі рішення ліквідаційної комісії, створеної керівництвом Православної Церкви України, — пише Філарет у листі до міністра. — Цим листом повідомляємо Вас, що ні керівництво Православної Церкви України, ні створена ним ліквідаційна комісія не мають до Української Православної Церкви Київського Патріархату ніякого відношення".

Філарет переконує, що 20 червня ц.р. у Володимирському соборі "відбувся Помісний Собор, вищий орган управління Української Православної Церкви Київського Патріархату, який прийняв постанову про продовження діяльності УПЦ Київського Патріархату та про вихід її зі складу Православної Церкви України". Тому після цієї постанови "керівництво ПЦУ не має ніякого юридичного відношення ні до УПЦ Київського Патріархату, ні до Київської патріархії УПЦ Київського Патріархату, як юридичної особи", вважає Філарет.

На підставі Закону про свободу совісті він просить Міністерство юстиції України "продовжити існуючу реєстрацію УПЦ Київського Патріархату та Київської патріархії УПЦ Київського Патріархату, як юридичної особи".

Того ж дня Філарет звернувся до глави ПЦУ митрополита Епіфания. "До мене дійшла інформація про створення Вами і Священним Синодом ПЦУ ліквідаційної комісії на чолі з митрополитом Черкаським Іоаном (Яременком) про ліквідацію Київської патріархії УПЦ Київського Патріархату, як юридичної особи, та Української Православної Церкви Київського Патріархату. У зв’язку з цим, хочу звернути Вашу увагу на те, що Ви не мали права приймати такого рішення, оскільки Київська патріархія та Українська Православна Церква Київського Патріархату не входять до складу Православної Церкви України. Ми хоч і невизнана автокефальна Церква, але незалежна", — пише Філарет і нагадує про проведення свого собору з відновлення УПЦ КП.

Одночасно з цим Філарет звернувся за захистом інтересів УПЦ КП до української православної пастви, президента України Володимира Зеленського, ОБСЄ, а також анонсував на 31 липня 2019 р. свою прес-конференцію щодо "спроби ліквідації Української Православної Церкви Київського Патріархату, а також про порушення прав людини на свободу совісті і віросповідання чиновниками Міністерства культури України". Захід розпочнеться о 15:00 у приміщенні колишньої Київської Патріархії за адресою Київ, вул. Пушкінська, 36.

Теги: