Під час привітального слова старший офіцер відділу взаємодії з військовими капеланами центру морально-психологічного забезпечення ЗСУ підполковник Олексій Терещук сказав: «У кожній перемозі, яку ми здобуваємо, і вірю ще здобудемо, є невід’ємна частина, яку внесли військові капелани. Правду кажуть, що на війні немає невіруючих. Але нам потрібно, аби військовослужбовці приходили до Бога раніше, ніж стане загроза життю на передовій. До війни я не задумувався про військових капеланів, але коли вона почалася, всі згадали, що у військовослужбовця має бути щось у серці, має бути незламний дух. А для цього нам потрібні ви, наші військові капелани».

Капелани разом з військовослужбовцями звершили молитву про Україну, військовополонених та мир в Україні.

Наприкінці урочистості відбулося нагородження військових капеланів від Міністерства оборони, 93-ї бригади та полку 1129.

27-го липня 2019 року у рамках конференції тренерами ГО «Асоціація саперів України» було проведено навчання для капеланів з інформування про мінну небезпеку. Провели її досвідчені інструктори організації Сергій Чуткий та Дмитро Паньшин. На заході також був присутній виконавчий директор Асоціації Тимур Пістрюга.

Сесія з інформування про мінну небезпеку пройшла в інтерактивному форматі з використанням сучасних методик навчання дорослих та оцінки отриманих знань у відповідності до міжнародних стандартів протимінної діяльності IMAS.

Зокрема, 17 військових капеланів зі всієї України отримали практичні знання щодо мінної небезпеки та моделі правильної поведінки у різних небезпечних ситуаціях, навчились ідентифікувати небезпечні території та вибухонебезпечні предмети. Також військовим капеланам була надана інформація щодо формату інформування дорослих та дітей про мінну небезпеку і ефективних методик роботи з місцевим населенням з метою зміни поведінки.

За словами військових капеланів, здобуті знання стануть їм у пригоді під час щоденної служби на Сході України. Вони висловили впевненість, що це буде сприяти підвищенню не тільки їхньої особистої безпеки та безпеки особистого складу збройних сил, але й місцевого населення, особливо дітей і допоможе врятувати не одне людське життя.

Теги: