Окрім створення посади уповноваженого, церкви та організації просять створити Координаційну раду при президентові з питань захисту та звільнення заручників, призначити спецпредставника ЄС щодо Криму та Донбасу, вимагати від Росії безперешкодного доступу міжнародних організацій до Криму і на Донбас і запровадити постійний моніторинг судових процесів над жертвами політичних переслідувань у Російській Федерації та Криму.

На сьогодні серед підписантів резолюції – всі провідні Церкви України: православні, римо- і греко-католицькі, протестантські, мусульмани, іудеї, вірмени...

Хоча підписання звернення відкрите з 25 липня 2019 р., чи не єдиною конфесією, що не підписала його, стала УПЦ (МП), яка зазвичай не підписує документів, в яких Крим і Донбас називаються окупованими територіями, а РФ – винною в утриманні українців-заручників, зокрема 24 військовополонених моряків.

Нагадаємо, що 17 червня священики УПЦ (МП) під прапором Росії влаштували хресну ходу в Криму.
Військова агресія Росії проти України триває 6-й рік. 4060 українських військових і добровольців загинули на війні з 2014-го. Поранення отримало майже 10 тис. людей. Зниклими безвісти вважають 410 осіб. 12 800 мирних жителів на Донбасі загинули. Поранення отримали 24 тис. осіб. 2 млн людей змушені були виїхати з регіону.

Теги: