"З адміністрації ми стали Офісом, замість департаментів у нас тепер директорати, – сказав Юрій Костюк. – Тепер стосовно того, чим займається Директорат з питань гуманітарної політики. Зараз ми переводимо частину людей з адміністрації в ці директорати. Остаточна структура виглядатиме так: відділ культури, мистецтва і духовного розвитку, відділ освіти і науки, відділ спорту, молоді і туризму, відділ з питань охорони здоров'я і соціальної політики. І те, що раніше називалося департамент внутрішньої політики, який займався комунікацією з громадськістю і суспільно-політичними процесами".

Він повідомив, що медійник Володимир Бородянський став радником президента саме з питань гуманітарної політики. "Чим зараз займається Володимир Бородянський і в чому ми йому допомагаємо, — ми хочемо створити гуманітарну стратегію держави. Гуманітарна стратегія, де включені сфери культури і мистецтва, тобто кіно, театри, музеї, заповідники, музика, в цілому музична сфера, книги, книговидання, бібліотеки, релігія, так чи інакше освіта як окрема галузь, але вона тісно перетинається з гуманітарною політикою, спорт, молодь, туризм, інформаційна безпека — теж в принципі як окрема", – зазначив Костюк.

На запитання, "скільки релігійна тема займає часу і простору в роботі вашого директорату?", посадовець відповів: "В нас є окремо секція духовного розвитку, яка займається цими питаннями. Загалом наша позиція є такою, що держава має бути рівновіддалена від усіх конфесій, має бути нейтральною, має не втручатися в їхню роботу, допомагати, якщо це потрібно, і не заважати, коли це непотрібно. Це наша власна позиція... Головний пріоритет — щоб церква була незалежна від держави. Тому ми спілкуємося і відкриті до діалогу. Володимир ще до інавгурації зустрічався з лідерами різних конфесій, і результатом цих зустрічей стало звернення до жителів Донбасу і Криму, де вони майже всі об'єдналися в одному відео".

На зауваження, що у тому відео не було очільника ПЦУ Епіфанія, Костюк сказав, що "ми пропонували взяти участь всім" (як відомо, від ПЦУ замість Епіфанія у відеозверненні брав участь Філарет).

Говорячи про об'єднання Міністерства культури, Міністерства молоді і спорту, Міністерства інформполітики, Юрій Костюк зазначив: "Коли ми кажемо, що ці міністерства будуть об'єднані, ніхто не каже, що зникне функціонал, який вони робили. Всі ті функції, які вони виконували, залишаються. До речі, це британська модель. В Британії і культура, і спорт, і медіа об'єднані в одне міністерство. Це також модель Сінгапуру".

Слід зазначити, що система директорату в Офісі президента України — нетипова для сучасної України. Перша і остання Директорія УНР діяла у 1918-1920 роках на чолі з Володимиром Винниченком і Симоном Петлюрою.

Теги: