16 серпня предстоятель ПЦУ у Львівській міській раді зустрівся із мером Андрієм Садовим та представниками місцевої влади. Під час зустрічі з нагоди 30-ліття відродження УАПЦ глава ПЦУ відзначив ювілейним орденом I ступеня міського голову Андрія Садового та директора департаменту «Адміністрації міського голови» Львівської міської ради Євгена Бойка.

"Цей рік справді є символічним для Української Православної Церкви. Саме в 2019-му ми отримали довгоочікуваний Синодальний томос про автокефалію, а також святкуємо 30 років із нагоди третього відродження Української Автокефальної Православної Церкви. Ми повинні згадувати та шанувати тих, хто стояв біля витоків відродження нашої автокефалії. Сьогодні прибув з візитом до міста Львова, де ми спільно відзначимо ювілей третього відродження УАПЦ", – сказав митрополит Епіфаній представникам ЗМІ.

На згадку про архіпастирський візит предстоятель залишив свої побажання на сторінках Книги почесних гостей Львівської міськради.

17 серпня богослужіння відбулося в історичному храмі святих апостолів Петра і Павла ПЦУ у м. Львові. З амвону цього храму тридцять років тому було проголошено, що цей храм, ця парафія і громада виходить зі складу Російської Православної Церкви і розпочинає рух на відродження автокефалії Української Православної Церкви.

Того ж дня митрополит Епіфаній у співслужінні єпископату та духовенства Православної Церкви України звершив панахиду біля могили патріарха Димитрія (Яреми). "Патріарх Димитрій був багатогранною та освіченою особистістю, яка залишила після себе багато трудів. І сьогодні, святкуючи цей ювілей, ми згадуємо всіх хто боровся, хто трудився, хто молився. Нехай Господь упокоїть душу спочилого раба свого приснопам’ятного Патріарха Димитрія в оселях святих, а нас помилує  як благий і чоловіколюбець", – сказав предстоятель ПЦУ.

В рамках відзначення 30-ліття третього відродження УАПЦ митрополит Епіфаній 17 серпня також вшанував полеглих захисників Батьківщини. На Личаківському кладовищі міста Львова предстоятель у співслужінні єпископату та духовенства ПЦУ звершив панахиду та взяв участь у покладанні квітів до пам’ятника борцям за волю України.

17 серпня глава ПЦУ виступив з вітальним словом під час урочистої академії у Львівській національній опері. Він, зокрема, згадав тих, хто боровся за незалежність Української Церкви, митрополитів Василя Липківського та Полікарпа Сікорського, Іоана Теодоровича, Іларіона Огієнка, Володимира Сабодана та Мефодія Кудрякова, Патріархів Мстислава, Володимира та Димитрія, "як і сотень і тисяч інших єпископів, священиків, ченців та вірян".

Серед іншого митрополит Епіфаній 17 серпня відвідав Львівську національну наукову бібліотеку України імені В. Стефаника та взяв участь у передаванні приватної літератури патріарха УАПЦ Димитрія (Яреми) до фондів бібліотеки.

18 серпня у храмі святого рівноапостольного великого князя Володимира у Вінниках на Львівщині митрополит Епіфаній звернувся до вірян із архіпастирським словом, вітаючи всіх з ювілеєм, 30-літтям з дня третього відродження Української Автокефальної Православної Церкви. “Ми святкуємо і радіємо з того, що ми єдині й маємо вже визнану свою незалежну помісну Українську Православну Церкву. Сьогодні ми згадуємо той початок і можемо порівняти події 19-го серпня 1989 року із гірчичним зерном, але те зерно впало на добрий ґрунт і згодом проросло у велике дерево – нашу Церкву, яка зараз духовно опікується всією Українською державою і ми є найбільшою Православною Церквою України та маємо найбільшу підтримку українського населення”, – сказав митрополит Епіфаній.

Після першосвятительського слова предстоятель відзначив нагородами – ювілейними ореденами І ступеня з нагоди 30-ліття ІІІ відродження УАПЦ міського голову Винників Володимира Квурта, настоятеля собору святих Володимира та Ольги протоієрея Василя Петрика, голову сестринства храму пані Марію, а також Ростислава Комарницького.

Теги: