Глава Української Греко-Католицької Церкви верховний архієпископ Святослав в інтерв’ю виданню "Цензор.нет" 14 серпня заявив, що храм Святої Софії у Києві є материнським храмом для усіх гілок українського християнства, і відповідно має використовуватися ними спільно за прикладом храму Гробу Господнього в Єрусалимі.

26 серпня митрополит Іоасаф (Василиків), керуючий Івано-Франківською і Галицькою єпархією ПЦУ, звернувся до глави УГКЦ з протестом, наполягаючи, що Софія Київська належить винятково православним, а греко-католики повинні залишити клерикалізм на Західній Україні та повернутися у православ'я.

На своїй сторінці у мережі Фейсбук митрополит Іоасаф пише:

"Користуючись з того, що Православна Церква ослаблена через те, що в Україні тривають складні, кардинальні, багатогранні процеси утвердження Православної Церкви, викликані набуттям Томосу, верховний архиєпископ УГКЦ Святослав вже вкотре заявляє, що Свята Софія Київська є їхнім материнським кафедральним храмом. Якби це сказав якийсь сільський греко-католицький священик я не висловив би здивування. Але це сказав верховний архиєпископ УГКЦ, хіба він не знає, що українська греко-католицька ієрархія втратила східне материнське преємство, безперечно що знає. Хіба він не знає, що Храм Святої Софії у Києві є материнським храмом православного, наголошую, православного українського народу від якого вони відокремились і таким чином стали чужими між своїми (українцями) та не стали своїми між чужими (католиками). Приводити за приклад Храм Гробу Господнього в Єрусалимі є недоречним бо як українські греко-католики так священнослужителі інших уніатських церков які входять в структуру РКЦ через уніатизм, який неодноразово засуджувався як в Баламанді так і в аеропорту Гавани папою Римським Франциском, не мають можливості звершувати в ньому богослужіння, і не тільки в ньому а і в інших католицьких храмах Палестини. Статус-кво у Храмі Гробу Господнього в Єрусалимі має місце тільки православна, римо- католицька і вірменська церкви. Тому з огляду того, що сказав очільник УГКЦ я зрозумів одне, він діє за принципом «якщо я не можу, тоді ніхто» чим опосередковано розпалює міжрелігійну ворожнечу, можливо навіть не бажаючи того. Тому я хочу владиці Святославу запропонувати починати з УГКЦ. На західній Україні, у Львівській, Івано-Франківській і Тернопільській областях ця Церква є клерикальною інституцією яка у відношенні до Православної Церкви за допомогою і підтримкою державних службовців діє виключно з позиції сили, і таких прикладів можна навести безліч. З огляду на вищевикладене закликаю владику Святослава і усіх архієреїв УГКЦ показати приклад, відмовтесь від клерикалізму, повертайтесь до православ’я, до Східного Материнського Коріння, до Володимирового Хрещення, станьте своїми між своїми".

Реакція представників УГКЦ на заклик митрополита ПЦУ невідома.

Фото youtube

Теги: