Петро Порошенко перебував у Римі на архієрейській літургії з нагоди 50-ліття освячення Святої Софії у столиці Італії. "Церква відіграє важливу роль для перемоги України. І справа не тільки в духовності, – пише він у себе в Facebook. – Це та також – відбиття агресії русского міра, оскільки українська церква спирається на українське коріння, розвиває українську традицію і посилює нашу здатність опиратись ворожим впливам і пропаганді. Це також і церковна дипломатія, яка допомагає нашим союзникам краще зрозуміти Україну, розвінчати брехню, яку несе про нас Росія, і підтримати Україну. Тому сьогодні я разом з українськими вірянами УГКЦ тут, у Римі, на Архієрейській літургії з нагоди 50-ліття освячення Святої Софії у Римі".

Напередодні, 31 серпня, в рамках форуму Товариств «Свята Софія», що проходив у Римі, відбулася перша презентація україномовного видання роману австралійського письменника Мориса Ланґло Веста (1916-1999) «Черевики рибалки». Переклад авторства Ірини Іванкович побачив світ у львівському видавництві «Артос» з нагоди трьох річниць: 35-ліття смерті патріарха Йосифа Сліпого (1892-1984), 45-ліття Релігійного товариства українців-католиків «Свята Софія» (США) та 50-ліття собору Святої Софії в Римі. Книжку презентувала перекладачка І. Іванкович та директор видавництва Михайло Перун, пише сайт УГКЦ.

Фундаментом для головного героя книги – Кирила Лакоти – послужив життєвий подвиг ісповідника віри патріарха Йосифа. Дотепер «Черевики рибалки» було перекладено італійською, іспанською, німецькою, польською та іншими мовами. Після публікації оригіналу у 1963 році впродовж багатьох тижнів «Черевики рибалки» займали перше місце в рейтингу бестселерів журналу «The New York Times» із загальним тиражем проданих книг понад 12 мільйонів примірників. У 1968 році роман було екранізовано, а роль Кирила Лакоти зіграв Ентоні Квін.

Твір починається звісткою про смерть папи й описом підготування до конклаву, під час якого буде обрано нового понтифіка. У центрі подій – українець Кирило Лакота, католицький священник візантійського обряду в Радянському Союзі під час Другої світової війни. Наприкінці війни його було висвячено на єпископа Львівського і незадовго після цього заарештовано та заслано до Сибіру на 17 років. Його головний слідчий, Каменєв, перебуваючи під тиском міжнародної спільноти, організував утечу Лакоти з СССР, і той, прибувши до Ватикану, довідався, що папа іменував його кардиналом. Під час конклаву саме Лакоту номіновано та обрано новим наступником св. Петра – завдяки сприянню двох впливових кардиналів: Ринальді та Лєоне, – переконаних у тому, що настав час вибору папи неіталійського походження.

Як зазначив у передмові до книги академік Леонід Рудницький, «Черевики рибалки» – це перша, і напевно, найкраща частина Ватиканської трилогії. Презентації книжки відбудуться в Україні та США.

Теги: