XXVII Міжнародна конференція з православної духовності на тему «Покликані до життя у Христі» була організована католицьким Спасо-Преображенським монастирем в Бозе 4-6 вересня 2019 року.

Як зазначає сайт Відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ, у заході беруть участь високі представники помісних Православних Церков, Римсько-Католицької Церкви, Англіканської Церкви і протестантських громад, відомі богослови і церковні історики. Зокрема, від Католицької Церкви був президент Папського комітету євхаристійних конгресів архієпископ П'єро Маріні, архієпископ Антоніо Менніні (державний секретаріат Святого Престолу).

Єпископи РПЦ, УПЦ (МП) і Константинополя разом беруть участь в екуменічній конференції в Бозе

"З благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила на симпозіум направлена делегація Руської Православної Церкви на чолі з головою Відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату митрополитом Волоколамським Іларіоном", – йдеться на сайті ВЗЦЗ Московського Патріархату. Митрополит Іларіон від імені патріарха РПЦ привітав і благословив учасників конференції та виступив на заході з доповіддю про значення особистості та вчення Ісуса Христа для сучасної людини.

Світлини з конференції опублікували на своїй ФБ-сторінці 5 вересня єпископ Віктор (Коцаба), вікарій Київської митрополії УПЦ (МП), а також організатори і учасники конференції.

Єпископи РПЦ, УПЦ (МП) і Константинополя разом беруть участь в екуменічній конференції в Бозе

Єпископ Віктор сидів поряд з архієпископом Іовом, ієрархом Константинопольської Церкви, і виступав з трибуни конференції. Він виголосив вітання глави УПЦ (МП) митрополита Онуфрія організаторам та учасникам конференції. Глава УПЦ (МП) подякував громаді монастиря Бозе і прикликав благословення Боже, "щиро сподіваючись, що жваве обговорення піднятих тем і питань послужить взаємному збагаченню всіх учасників цьогорічного міжнародного форуму".

Як видно з фото, діалог на конференції вели між собою митрополит Іларіон (Алфеєв) та архієпископ Іов (Геча).

На сайті Київської духовної академії і смінарії УПЦ (МП) зазначається: "Щороку участь у науковому форумі беруть участь представники Київських духовних шкіл. Цьогоріч, з благословення ректора Київської духовної академії і семінарії єпископа Білогородського Сильвестра, від Київських духовних шкіл взяли участь у форумі проректор з навчально-методичної роботи архімандрит Філарет (Волошин) та професор Сергій Михайлович Бортник. Українську Православну Церкву, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, також представили викладачі Київських духовних шкіл доцент єпископ Баришівський Віктор та ієромонах Митрофан (Божко)".
Єпископи РПЦ, УПЦ (МП) і Константинополя разом беруть участь в екуменічній конференції в Бозе

Під час засідання проректор КДАіС архімандрит Філарет (Волошин) зачитав доповідь ректора Київських духовних шкіл на тему «Феномен академического монашества в Киевской духовной академии в XIX — начале XXІ века: связь с древней монашеской традицией и уникальные специфические черты». Доповідь викликала у присутніх неабиякий інтерес та жваве обговорення, пише сайт КДАіС.

Колишній ректор КДАіС митрополит Антоній (Паканич), керуючий справами УПЦ (МП), у минулі роки розповідав про свою участь у конференціях в Бозе.

Єпископи РПЦ, УПЦ (МП) і Константинополя разом беруть участь в екуменічній конференції в Бозе

Всі дні роботи конференції в Бозе поєднуються зі спільною екуменічною молитвою, в якій беруть участь учасники заходу, в т. ч. ієрархи Московського і Константинопольського Патріархатів.

Єпископи РПЦ, УПЦ (МП) і Константинополя разом беруть участь в екуменічній конференції в Бозе

Прикметно, що в новинах на сайті РПЦ та сайті УПЦ (МП) інформація про участь у конференції та виступи представників Константинопольської Церкви повністю відсутня, що створює у читачів викривлене уявлення про подію.

Теги: