Прихильники митрополита Філарета, який має в ПЦУ звання почесного патріарха і при цьому намагається відновити УПЦ КП, оприлюднили ухвалу суду, з якої випливає, що суд засвідчив протиправність наказу Мінкульту про скасування чинності статутів УПЦ КП та Київської Патріархії.

Також суд заборонив скасовувати реєстраційні записи, що стосуються УПЦ КП. Серед іншого заборонено проводити будь-які реєстраційні дії щодо майна релігійної організації "Київська патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату".

Суд заборонив ПЦУ розпоряджатися майном Київського Патріархату
Окружний адмінсуд Києва також заборонив ліквідаційній комісії Київської Патріархії УПЦ КП, яку створила ПЦУ, на чолі з митрополитом Черкаським Іоаном будь-які дії щодо управління Київською Патріархією та розпорядженням її майном.
Суд заборонив ПЦУ розпоряджатися майном Київського Патріархату
Коментуючи ухвалу суду, спикер ПЦУ архієпископ Євстратій (Зоря) зазначив: "Позов почесного Патріарха Філарета стосується Міністерства культури і його наказу від 30 січня 2019 р. Однак ліквідація релігійної організації «Київська Патріархія УПЦ КП» передбачена НЕ ЦИМ НАКАЗОМ, а рішенням Помісного Собору УПЦ КП від 15 грудня 2018 р. Тому причина, з якої суддя виносить рішення «забезпечення за позовом» у питаннях, які самого позову НЕ СТОСУЮТЬСЯ, а саме обмежує діяльність ліквідаційної комісії, про яку в оскаржуваному наказі Мінкульту ані слова - м‘яко кажучи, не зрозуміла. Або навпаки - ця причина добре зрозуміла, враховуючи, що останнім часом в новинах повідомляють саме про цей суд..."

За його словами, рішення суду буде оскаржене. "Воно також не зупиняє того вже доконаного факту, що релігійна організація «Київська Патріархія УПЦ КП» — залишається в стані ліквідації".

Теги: