У повідомленні зазначається, що представники російської окупаційної влади зобов’язані забезпечити захист прав віруючих ПЦУ, зокрема гарантувати їм свободу віросповідання, та виконувати всі свої зобов‘язання за міжнародним гуманітарним правом.

Також вказується, що особливо кричущими порушення держави-окупанта є сьогодні, коли у Варшаві на Щорічній нараді з людського виміру ОБСЄ представники Російської Федерації розповідають про важливість прав людини, а російські «кримські громадські активісти і представники ЗМІ» ведуть мову про «зміну статусу Криму» і про відсутність порушень прав людини на окупованому півострові.

Представництво президента України в Автономній Республіці Крим закликає представників окупаційної влади негайно припинити грубі порушення прав віруючих ПЦУ і виконати рішення Комітету ООН з прав людини та не виселяти Кримську єпархію ПЦУ із зазначеного храму.

Окрім того, повідомляється, що всю наявну інформацію буде передано правоохоронним органам для надання відповідної правової оцінки.

Теги: