Заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ архієпископ Євстратій зустрів гостя в аеропорту м. Києва, а також був присутній на зустрічі.

Митрополит Епіфаній розповів гостю про останні події в житті ПЦУ і України. Далі відбулося плідне обговорення широкого кола питань, зокрема взаємовідносин з іншими помісними Православними Церквами.

Митрополит Галльський Еммануїл передав предстоятелю Церкви України братні побажання від Вселенського патріарха Варфоломія, а також подякував за нещодавній братній візит архієпископа Євстратія до Парижа.

Ієрарх висловив переконання, що в скорому часі проблемні питання будуть розв‘язані, як це було у випадку з іншими Церквами, що отримали автокефалію від Вселенського Патріархату.

Зокрема митрополит Еммануїл зазначив: «Кожна Церква, яка отримала автокефалію від Константинопольської Церкви-Матері, має свою історію і стикається зі своїми проблемами. Однак усі вони мають пам’ять і належний церковний розум, і вони не забувають, що були частиною Вселенського Патріархату. Цей духовний взаємозв’язок з Церквою-Матір’ю залишається нерозривним і є справді любов’ю у Христі Ісусі, а не залежністю чи утисками. У Христовій Церкві немає місця несправедливості та богохульству, і коли Бог допускає спокусу, ми всі повинні щиро молитися, щоб вона минула. В даний час Церква України відчуває труднощі, які будуть зазначені в церковної історії, і які підкреслять головних героїв, але проблеми незабаром будуть подолані, і вони відійдуть у минуле. Запевняю, що всі Сестри-Церкви моляться за мир в Україні і звершують волю Христа, а не інтереси сильних світу цього».

Митрополит Епіфаній подякував митрополиту Галльському Еммануїлу за зусилля і допомогу, які Вселенський Патріархат здійснює і надає помісній Українській Церкві, як мати своїй духовній дочці.

«Ми бачимо, як і всі, скільки зроблено Його Всесвятістю Вселенським Патріархом Варфоломієм і Матір‘ю-Церквою для утвердження нашої Помісної Церкви України як автокефальної і рівноправної в Диптиху Церков-Сестер – підкреслив предстоятель ПЦУ. – І бачимо, який великий спротив противники єдності Церкви Христової чинять, щоби перешкодити цьому. Вони обходять море і сушу, пишуть і говорять неправду, шукають допомоги від сильних світу цього і певною мірою отримують її – і все це не заради істини та блага Православ‘я, але, вживаючи слова 8 канону ІІІ Вселенського Собору, під виглядом священнодійства ховають пихатість світської влади. Навіть ті, хто донедавна були супротивниками між собою – зараз говорять однаковими словами і діють як союзники у прагненні зашкодити розвитку Помісної УПЦ. Однак ми твердо віримо і переконані, що як з Божою допомогою нашій Помісній Церкві стало можливим подолати проблеми, які обтяжували нас у минулому – хоча мало хто вірив, що це взагалі можливе, – так само будуть подолані і всі нинішні виклики».

На завершення учасники зустрічі зробили спільне фото.

Теги: