На зустрічі зі Святославом співорганізатори конференції проф. Марек Соколовський та о. Артур Маслей представили головні теми та завдання циклу конференцій, а саме: розповісти про роль папи Івана Павла ІІ у процесі польсько-українського діалогу та примирення. Відомо, що святий Іван Павло ІІ надихав і пропагував діалог між польським та українським народами. «За відсутності папи цей діалог був би, напевно, неможливим, - зазначив проф. Соколовський. - Адже основою цього діалогу було папське навчання про досвід віри як місця зустрічі людини з Богом та з іншою людиною» .

Глава УГКЦ висловив подяку організаторам за цикл конференцій та за їх «наукові, базовані на історичній правді, дослідження на тему польсько-українських відносин». «Християнський клич Івана Павла ІІ «прощаємо і просимо прощення» має бути орієнтиром для кожного українця і поляка», - наголосив він.

Організаторами циклу конференцій на тему «Святий Іван Павло ІІ у процесі польсько-українського діалогу та примирення» є Кафедра аксіологічних основ освіти UWM (Ольштин, Польща), товариство «Свята Софія», Папський інститут церковних досліджень (Рим, Італія), Міжнародний центр міжкультурного та міжрелігійного діалогу UKSW (Варшава, Польща).

9 жовтня конференція відбувалася у Папському інституті церковних досліджень, а 10 жовтня – в приміщенні товариства «Свята Софія».

Теги: