Душпастирську раду було створено у червні 2019 року. До складу ради входять структури Патріаршої курії, відповідальні за душпастирське служіння УГКЦ. Головним завданням Душпастирської ради є координація та уніфікація діяльності структур Патріаршої курії, які відповідають за пастирське служіння, продовження втілення в життя напрацювань робочої групи для впровадження Стратегії розвитку УГКЦ та інші завдання, окреслені у відповідному положенні.

25 жовтня верховний архієпископ УГКЦ Святослав на зустрічі з владикою Кеном Новаківським, головою Душпастирської ради, представниками Патріаршої курії та іншими запрошеними учасниками заявив: «Потрібно поставити питання: якої Патріаршої курії, якого Патріаршого центру потребує наша Церква? Адже в цьому полягає головна ідея її реформування. Шукаючи відповіді на це питання, ми намагалися зрозуміти, яким чином варто будувати структури Патріаршої курії, щоб вони були каталізатором та інструментом для того, щоб усі наші єпархії та екзархати могли якомога ефективніше душпастирювати в усіх країнах, де є наша Церква».

За його словами, Душпастирська рада повинна бути координаційним органом, оскільки «ми повинні мислити глобально, а діяти локально», у кожній країні.

Голова Душпастирської ради владика Кен зазначив: «Ми перебуваємо в періоді, коли повинні докладати всіх зусиль до того, щоб організація та координація підготовки нашої генеральної асамблеї пройшли якомога краще... Знайте, що весь світ, вся УГКЦ, збереться у грудні у Львові і це будуть не просто координатори стратегії «Жива парафія», але, фактично, особисті радники Патріарха, які були ним же призначені, щоб дати йому експертну допомогу для виконання його пастирської місії у всьому світі».

Єпископ наголосив, що генеральна асамблея не буде схожою до звіту Патріаршої курії, а ця зустріч повинна бути кардинально іншою. «Генеральна асамблея повинна стати місцем, майданчиком для діалогу між Патріаршою курією та радниками із кожної єпархії із усього світу, включно із гостями, які прибудуть із країн, де поки що немає сформованих структур УГКЦ, до прикладу з Іспанії, Росії чи Білорусі. Разом з ними ми повинні зрозуміти, як маємо втілити пасторальний план нашої Церкви», — зауважив він.

Окремою темою асамблеї буде питання підготовки до Патріаршого Собору 2020 року, тема якого «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ». З цього приводу верховний архієпископ УГКЦ Святослав розповів 23-26 вересня на формаційних курсах у Зарічанах, що на Житомирщині: «Останні події із життя УГКЦ задають тон діяльності нашої Церкви на наступний рік. Рим — це той простір, де відродився синодальний устрій нашої Церкви. Це відбулося завдяки старанням патріарха Йосифа Сліпого... Цікавим фінальним акордом цієї подорожі було наше паломництво до Флоренції. Для мене це був особливий момент з двох причин. Передусім, із часів Флорентійської унії Флоренція не бачила стількох східних єпископів. Якраз цього року минає 580 років із того визначного дня. З нагоди нашого приїзду нам показали оригінальні документи Флорентійського Собору, які зберігаються у Лаврентіанській бібліотеці. Зворушливий момент був, коли я побачив підпис митрополита Ісидора, який підписався: Митрополит Київський і всієї Русі. Не Росії, але Русі! Крім того, нам показали «Акт номер 4» Флорентійської унії, який крім грецької має старослов’янський текст. Копії цих двох документів отримав кожен наш єпископ. Ми маємо окремий екземпляр кожного документа для нашої Київської архиєпархії».

Також Святослав поділився зі священниками стратегією та планами розвитку УГКЦ на майбутнє. Зокрема, повідомив про скликання Єпархіального собору у Київській архиєпархії: «На Синоді було затверджено Статут чергової сесії Патріаршого Собору, який відбуватиметься наступного року у Львові з 26 по 29 серпня. Цей Собор матиме тему «Еміграція, поселення і глобальна єдність УГКЦ». У рамках проведення Патріаршого Собору у кожній єпархії має відбутися свій Єпархіальний собор. Тож і ми в Київській архиєпархії будемо скликати такий Єпархіальний собор».

9 листопада такий регіональний собор відбувся у США. Він проходив за темою «Імміграція/міграція, поселення та єдність УГКЦ».

Теги: