Відео конфлікту у Facebook оприлюднила мешканка Краковця Галина Маїк-Борух. Як видно з відео, учасники конфлікту з’ясовували стосунки криками, шарпаниною, доходило і до бійки. Одні присутні на місці події люди вимагали, аби священик покинув будинок, збудований коштом церковної громади, інші навпаки – захищали отця. Під час конфлікту навіть побили шибки у вікнах будинку, де мешкає священик.

До Яворівського відділу поліції надійшло декілька звернень від учасників конфлікту. Близько 11:00 до поліції звернувся священик про те, що в нього вимагають покинути парафіяльний будинок. Потім зверталися мешканці Краковця із заявами про пошкодження майна.

«На місце події виїжджали працівники Яворівського відділу поліції. Конфлікт було врегульовано. За цим фактом проводиться перевірка. Наразі священик залишається у церковному будинку», - повідомила речниця поліції Львівщини Світлана Добровольська.

У грудні 2018 року архієпископ і митрополит Львівський УГКЦ наклав кару суспензи на греко-католицького священика о. Івана Кащука – пароха греко-католицької громади с. Краківець Яворівського району на Львівщині. Його відсторонили від усіх священичих обов’язків терміном на один рік. Головною причиною було те, що о. Іван Кащук спільно служив літургію з православним священиком – своїм сином о. Мар’яном Кащуком, а такі співслужіння заборонені церковним законодавством.

Згодом львівський священик Юстин Бойко, пояснюючи позицію УГКЦ, повідомив, що під час зібрання церковної громади селища Краковець один з її представників показав усім присутнім фотокопії указів від 5 грудня 2018 року митрополита Макарія, предстоятеля УАПЦ (що згодом увійшла до об'єднаної ПЦУ), якими і батько, і син приймаються до лона УАПЦ.

«Митрополит Макарій призначає одним «указом» батька настоятелем храму св. Миколая Чудотворця в Краковці, а сина – його помічником. А треба сказати, що в цьому селищі існує тільки одна церковна громада – УГКЦ. Як старий так і новий храм є її власністю, що є закріплено відповідними державними документами. Виходить, що митрополит Макарій, призначаючи православних священиків для греко-католицького храму не тільки порушує державне законодавство, але свідомо створює прецедент для релігійної колотнечі», - пояснював ситуацію о. Юстин Бойко.

Теги: