На початку митрополит Епіфаній та члени Синоду привітали митрополита Львівського Макарія,  який нещодавно відзначив ювілей 75-ліття. Глава ПЦУ відзначив митрополита Макарія орденом архістратига Михаїла І ступеня.

Далі відбулося обговорення порядку денного та прийняття відповідних рішень.

Зокрема, було утворено Синодальне управління у справах сім‘ї (виконуючим обов’язки голови управління призначено священика Івана Гищука, клірика Київської єпархії), Синодальне видавничо-просвітницьке управління (виконуючим обов’язки голови управління призначено священика Івана Сидора, клірика Київської єпархії) та Синодальні комісії – богословсько-літургічну (головою призначено владику Євстратія, архієпископа Чернігівського і Ніжинського, заступниками голови – владику Нестора, архієпископа Тернопільського і Кременецького, владику Марка, єпископа Кропивницького і Голованівського, та Преосвященного Бориса, єпископа Херсонського і Каховського), з міжхристиянських відносин (головою призначено владику Димитрія, митрополита Львівського і Сокальського, заступником голови – владику Олександра, митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського), з питань монастирів та чернецтва (головою призначено владику Михаїла, митрополита Луцького і Волинського) і з питань канонізації святих (головою призначено владику Симеона, митрополита Вінницького і Барського, заступниками голови – владику Іларіона, архієпископа Рівненського і Острозького, та владику Гавриїла, єпископа Рівненського і Сарненського).

Синод заслухав звіт про візит митрополита Епіфанія і делегації Православної Церкви України до Сполучених Штатів Америки. Також глава ПЦУ поінформував Синод про підсумки позачергової сесії Собору ієрархів Церкви Греції від 12 жовтня 2019 року та довершення від імені Церкви Греції всього необхідного для встановлення зв’язків з Православною Церквою України. Синод ПЦУ констатував, "що між Українською Православною Церквою (Православною Церквою України) та Елладською Православною Церквою (Церквою Греції) встановлене повне церковне спілкування, як між Автокефальними Православними Церквами-Сестрами".

Окрім цього було ухвалено рішення з низки інших питань. Зокрема, встановили  14 (1 ст.) вересня святкування Собору Вінницьких святих, включивши його до Місяцеслова ПЦУ.

На завершення зібрання члени Синоду привітали предстоятеля з врученням високої відзнаки – «Нагороди Патріарха Афінагора з прав людини».

Детальніше з ухваленими рішеннями можна ознайомитися у журналах засідання Синоду.

Теги: