Зі слів Салецького, який першим в Україні перереєстрував парафію, яка перейшла від УПЦ (МП) в ПЦУ, він отримав пакет документів із проханням значної більшості вірян села змінити їхню конфесійну приналежність та перереєструвати громади. Саме це чиновник і зробив. Проте місцева поліція порушила проти Салецького справу за самоуправство і через суд змістила з посади. Втім, наразі апеляційний суд поновив його на посаді.

«Я пережив багато судів. На жаль, слідча головного управління вінницької поліції під час допиту ще як свідка мене, а не підозрюваного, намагалася мені постійно подати таким чином, що члени релігійної громади, які ухвалили рішення щодо зміни підлеглості – це насправді не члени релігійної громади», – розповів Ігор Салецький.

За його словами, вінницька поліція взяла на себе повноваження по-своєму трактувати норми закону. У відповідному законі України вказано, що рішення про зміну підпорядкування ухвалюється не парафіяльною радою, як цього хоче поліція, а на загальних зборах членів релігійної громади, тобто, усіма людьми, які ходять до церкви того чи іншого населеного пункту. «Рішення про зміну підлеглості та внесення відповідних змін або доповнень до статуту ухвалюється загальними зборами релігійної громади. Такі загальні збори релігійної громади можуть скликатися її членами», – сказав чиновник.

При цьому вінницька слідча по суті вважає, що лише священик та наближені до нього члени парафіяльної ради мають визначати кому підпорядковуватися, а не ті жителі села, які будували церкву, збирали гроші на ремонти, ходили на служби і є законною релігійною громадою.

Слідча поліції Світлана Воронюк відмовилася коментувати ситуацію. «Я не уповноважена давати будь-які коментарі з приводу цього. Я не зобов’язана нікому нічого пояснювати», – заявила слідча.

Адвокатка релігійних громад ПЦУ Вінниччини Сніжана Чубенко заявила про прихильність керівника вінницької поліції Юрія Педоса до УПЦ (МП). За її словами, на території обласного управління поліції розташований храм, у якому служить священик УПЦ (МП). «Із неофіційних джерел я отримала інформацію, яка сьогодні перевіряється, начебто священик Московського патріархату отримує офіційну зарплату з головного управління національної поліції. Тобто, ще й фінансування священика», – розповіла адвокатка.

Адвокат, яка захищає громади ПЦУ, каже, що майже усі справи про побиття членів ПЦУ прибічниками УПЦ (МП) закриваються, натомість усі заяви членів Московського Патріархату розслідуються; вірян ПЦУ постійно викликають на допити. "У мене не викликає сумніву те, що поліція лобіює інтереси на території Вінницької області інтереси Московського патріархату. Будучи юристами, будучи людьми, які мислять стратегічно, Московський патріархат зрозумів, що їм треба вибити з колії і поставити на коліна державний орган в особі Салецького як начальника управління", - переконана Сніжана Чубенко.

Вона також поінформувала, що головний поліцейський Вінницької області бере участь у фінансуванні храму УПЦ (МП) на околиці обласного центру.

Ознаки того, що вінницька поліція лобіює інтереси УПЦ (МП), було очевидно і раніше, коли 28 січня 2019 року на сайті та офіційній Фейсбук-сторінці поліції Вінницької області було розміщено нетипове для поліції повідомлення під заголовком "Офіційно!!! Звернення до органів місцевого самоврядування" на користь УПЦ (МП) – із застереженням щодо перереєстрації релігійних громад. Через кілька годин це звернення активно тиражували на медіаресурсах і соціальних мережах УПЦ (МП).

Теги: