На сьогодні понад 104 тис. дітей виховуються у школах-інтернатах та будинках дитини України. З них лише біля 6 тис.дітей є сиротами і можуть бути усиновлені, інші – діти з кризових сімей, батьки яких не здатні надати дитині піклування і догляд. Найкращим середовищем для розвитку потенціалу дитини є сім’я. Кожна дитина має право на виховання в люблячій родині.

Першими День молитви за сиріт цього року провели в Білій Церкві Київської області – подія відбулась 6 листопада. Зі словами настанови та молитви до присутніх звернулися: керуючий Переяславсько-Вишневською єпархією ПЦУ, митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр; керуючий Білоцерківською єпархією УПЦ (МП), митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин; настоятель парафії блаженнішої княгині Ольги УГКЦ м. Біла Церква протоієрей Євген Мерімерін; настоятель костелу св. Іоанна Хрестителя РКЦ Київсько-Житомирської дієцезії м. Біла Церква священик Анатолій Менжиєвський; уповноважена представниця Церкви Ісуса Христа святих останніх днів в Україні (мормонів) Катерина Сердюк; муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» Шейх Саїд Ізмагілов та інші.

У рамках заходу присутні спільною молитвою звернулися до Всевишнього і попросили допомоги та благословення для дітей, які позбавлені батьківської любові. Своїми історіями всиновлення дітей поділилися батьки-всиновителі; з творчими дарунками виступили діти, яким пощастило знайти прийомну сім’ю. Для дітей були проведені майстер-класи та розваги, ігри, облаштовано фотозону. Учасники заходу мали змогу також переглянути виставу «Бременські музиканти» та за бажанням здійснити екскурсію до Білоцерківського краєзнавчого музею.

9 листопада в Одесі баптисти проведуть конференцію зі служіння сиротам. Захід організований підрозділом соціального комітету Всеукраїнського союзу церков ЄХБ «Надія для сиріт». До участі запрошуються сім’ї, які служать дітям-сиротам. Конференція відбудеться з 10:00 до 19:00 за адресою: м. Одеса, вул. Картамишівська 8 (Перша одеська церква ЄХБ).

У неділю, 10 листопада, баптистами також планується проведення мотиваційних служінь в церквах області (контакти: sirotnet.org@gmail.com).

10 листопада у львівському Центрі опіки сиріт (вул. Короленка, 7) відбудеться низка заходів, присвячених Дню молитви за сиріт. Громада УГКЦ звершить літургію, влаштує концерт оркестру Львівської семінарії УГКЦ, проведе дітям святковий обід, ігри, екскурсії містом тощо.

11 листопада о 10.00 в Херсонському художньому музеї ім. О. Шовкуненка (вул.Соборна, 34) відбудеться День молитви за сиріт за участю представників влади, духовенства, бізнесу, громадськості.

Глава УПЦ (МП) митрополит Онуфрій розіслав в єпархії циркуляр з текстом особливих молитов за дітей-сиріт. Священнослужителям благословляється звернутися до парафіян із закликом долучитися до богоугодної справи опікування сиротами та їх усиновлення.

19 листопада об 11:00 у Хмельницькому обласному академічному музично-драматичному театрі імені М. Старицького за ініціативою громадської організації "Хмельниччина без сиріт" за підтримки обласної державної адміністрації (ОДА) та Хмельницької міськради (ХМР) вперше відбудеться Хмельницький обласний форум, присвячений всеукраїнському Дню молитви за сиріт. Представники влади, церкви, бізнесу, громадські та благодійні організації зможуть створити спільну платформу для допомоги обездоленим дітям та у спільній молитві просити щасливої долі для дітей.

На форум запрошений Микола Кулеба, уповноважений президента України з прав дитини, керівники Хмельницької обласної державної адміністрації, Хмельницької обласної ради, районних адміністрацій, районних рад, представники ОТГ, сільських рад, народні депутати України Хмельницького округу, представники всіх християнських конфесій області, члени громадської ради при ХОДА та ХМР тощо

Захід відбудеться у форматі панельної дискусії. Підсумки  форуму будуть підведені на круглому столі, де, також, заплановано підписання меморандуму про співпрацю між органами влади, інститутами громадянського суспільства, представниками християнських конфесій та бізнесу.  

Контакти організаторів: тел. 0976702353 (ГО "Хмельниччина без сиріт").

Теги: