Поминання відбулося 8 листопада 2019 р., в день Собору Архістратига Михаїла (за новим церковним стилем), під час патріаршої літургії в храмі Архангелів, який знаходиться в частині Каїра, де живе найбільша православна спільнота в Єгипті.

Під час літургії глава Олександрійської Церкви поминав ім‘я митрополита Київського і всієї України Епіфанія як предстоятеля автокефальної Православної Церкви України.

Як пише видання ОrthodoxТimes, патріарх Феодор останнім часом зазнавав тиску з боку Московського Патріархату, який домагався від нього не визнавати ПЦУ. "Патріарх Феодор очікував, уникаючи зайняття публічної позиції з цього питання. Однак і він, і близькі йому люди з першого моменту дали зрозуміти, що у відповідний час Олександрійський патріархат зробить крок, відповідний його позиції та історії, даючи зрозуміло, неявно, але обов'язково, що Олександрійський патріархат не мав наміру піддаватися тиску", – коментує видання, яке висвітлює події у православному світі.

Відеозапис з літургії 8 листопада, очолюваної патріархом Олександрійським і всієї Африки Феодором ІІ, опублікував у Фейсбуку спікер ПЦУ архієпископ Євстратій (Зоря). "На 45:52 у Диптиху звучить ім‘я Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, яке Патріарх особисто проголошує під час поминання на Великому вході", – додає архієпископ.

Олександрійська Православна Церква має у диптихах друге після Вселенського Патріархату місце, поширює свою канонічну юрисдикцію на Африканський континент і веде серед місцевого населення активну місіонерську роботу. Патріарх Феодор був єдиним з предстоятелів інших Церков у патріаршому сані, що брав участь в інтронізації патріарха Московського Кирила в храмі Христа Спасителя 1 лютого 2009 року.

Патріарх Феодор закінчив Ризарийскую церковну школу в Афінах і богословський факультет Фессалонікійський університету зі ступенем магістра богослов'я. Вивчав історію мистецтв, літературу і філософію в Одеському університеті (СРСР). У 1985—1990 роках був екзархом Олександрійського Патріархату в РПЦ з подвір'ям в Одесі.

Фото romfea.gr

Теги: