«Ми дуже оцінили його жест візиту спочатку до України, а потім до Санкт-Петербурга в наступні дні. Бо це чіткий дипломатичний сигнал на підтримку нашої держави», — сказав у коментарі Департаменту інформації УГКЦ Святослав.

Так само сторони говорили роль Церкви, «щоб зробити все для лікування ран, яких завдає війна, щоб  оздоровлювати всі можливі стосунки між людьми і, очевидно, консолідувати український народ, який бажає бачити свою державу як частину європейської спільноти народів».

Того ж дня глава УГКЦ зустрівся також з депутатами Християнсько-демократичної партії Австрійського парламенту д-ром Гудруною Куглер, головою комітету, який займається правами людини, та Норбертом Сібером, головою комітету, який відповідає за політику сім’ї і родини. Зустріч відбулася на прохання депутатів.

«Найперше ми говорили про християнські цінності в політиці. Говорили про те, що справді успішна держава повинна переймати досвід соціального вчення Церкви, що християни повинні бути активними у політиці і зробити свій внесок у будівництві справедливого суспільства», — розповів Святослав.

У першій половині дня глава УГКЦ зустрівся з Апостольським нунцієм в Австрії архиєпископом Педром Лопесом Квінтаною. На цю зустріч були запрошені президент Про Орієнте (Pro Oriente) доктор Альфонс Кльос та посол України в Австрії Олександр Щерба. Супроводжував верховного архієпископа Святослава о. Юрій Коласа, вікарій для вірних Східних Католицьких Церков в Австрії.

Під час зустрічі її учасники обговорили різні питання суспільно-політичної ситуації в Україні та Австрії. Особливу увагу було присвячено питанню ролі Церкви у формуванні свідомих, відповідальних громадян як відповідь на загрозу популізму у політичному житті різних країн.

Окремо було наголошено на важливості події, яка відбудеться у Відні 12 листопада. Ідеться про урочисте відкриття меморіальної дошки на пам’ять про допомогу архиєпископа Віденського кардинала Теодора Інніцера жертвам Голодомору в Україні.

На завершення зустрічі архиєпископ Педро запевнив главу УГКЦ, що «дім Апостольської нунціатури, дім Святішого Отця, завжди для нього відкритий і його завжди готові тут зустріти і прийняти».

Теги: