“Ходжу до Свято-Введенського монастиря. Цей храм належить до Московського патріархату, якого насправді не існує і який вигадали політики для поділу на своїх і чужих, цинічно використовуючи віру в політичних ігрищах”, – сказав Іван Баканов.

Слід зазначити, що за чинним статутом УПЦ (МП) дана церква "є самокерованою частиною Руської Православної Церкви» (розділ 1, п. 5). У свою чергу РПЦ за своїм статутом (глава 1, п. 2) має другу рівноцінну назву – "Московський Патріархат".

Також голова СБУ зазначив, що вважає питання “армії, мови й віри” – гасла минулої виборчої кампанії Петра Порошенка – маніпулятивними: “Я вважаю, що “армія, мова, віра”- це маніпуляція, спрямована на те, щоб розділяти і володарювати. Були слогани про те, що “мова – це душа”. А якщо людина розмовляє російською, то вона що, без душі? Рід моєї матері родом із Західної України, але так склалося, що вона російськомовна. Так само я не можу собі уявити, щоб на небесах існував розподіл для вірян церков із томосом і тих, які ходять в інші храми. Я можу помолитися і в синагозі, і в мечеті – людина йде до Бога, а не до патріархату”.

На запитання, чи є на території центрального офісу СБУ є церква, голова Служби сказав: “Немає, є на території Академії СБУ. Належить до УПЦ – церкви, що отримала Томос”.

Раніше Іван Баканов підтвердив, що його дружина є громадянкою Росії.

Теги: