Як йдеться у заяві, оприлюдненій на офіційному сайті МЗС України, на політичну вмотивованість рішення вказує той факт, що суд проігнорував відсутність доказової бази і підтримав запит сторони обвинувачення, засудивши Мусліма Алієва до 19 років, Інвера Бекірова до 18 років, Еміра-Усеїна Куку і Вадима Сірука до 12 років, Рефата Алімова до 8 років, Арсена Джеппарова до 7 років позбавлення волі.

Як зазначено у заяві, це рішення вкотре підтвердило, що окупаційна адміністрація РФ широко застосовує російське антитерористичне законодавство для прикриття політичних репресій проти представників кримськотатарського народу.

МЗС України звернулося із закликом до міжнародної спільноти засудити це неправомірне рішення і посилити політико-дипломатичний і санкційний тиск на державу-агресора з метою припинення Росією порушень прав людини у тимчасово окупованому Криму, звільнення усіх незаконно утримуваних громадян України у РФ і відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах.

Міністерство наполягає на тому, що Російська Федерація має у повному обсязі виконати резолюції Генеральної Асамблеї ООН «Територіальна цілісність України» від 27 березня 2014 року, «Стан з правами людини в Автономній Республіці Крим і м. Севастополь (Україна)» від 19 грудня 2016 року, 19 грудня 2017 року і 22 грудня 2018 року, а також наказ Міжнародного суду ООН щодо запобіжних заходів у рамках позову України проти Російської Федерації щодо застосування Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

Теги: