Синод заслухав повідомлення митрополита Епіфанія про рішення патріарха Олександрійського і всієї Африки Феодора ІІ визнати надану через синодальний томос Вселенським патріархом автокефалію Української Церкви та внести для поминання у диптиху Вселенської Православної Церкви імені предстоятеля Православної Церкви України. Було висловлено подяку патріарху Феодору та ієрархам Олександрійської Церкви і констатовано, що між помісною Українською Православною Церквою та Олександрійським Патріархатом встановлене повне церковне спілкування як між автокефальними Православними Церквами-сестрами.

Було утворене Синодальне Управління у справах душпастирства у пенітенціарних закладах, його головою призначений єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, а першим заступником – протоієрей Павло Основенко.

У зв’язку з рішенням Верховної Ради України про перейменування м. Переяслав-Хмельницький Київської області на м. Переяслав – було змінено архієрейський титул керуючого Переяславсько-Вишневською єпархією з «Переяслав-Хмельницький і Вишневський» на «Переяславський і Вишневський».

У зв’язку з необхідністю, враховуючи побажання тимчасово керуючого Херсонською єпархією архієпископа Климента, архієпископа на спокої Даміана (Замараєва), колишнього Херсонського і Таврійського, а також звернення духовенства Херсонської єпархії, Синод ухвалив рішення про вікарного архієрея Херсонської єпархії з титулом «Генічеський». Таємним голосуванням єпископом Генічеським, вікарієм Херсонської єпархії, було обрано ігумена Никодима (Кулигіна), насельника Михайлівського Золотоверхого монастиря м. Києва. Його наречення на єпископа і хіротонія відбудуться у м. Києві.

Окрім раніше визначених голови та заступників Синодальної Богословсько-літургічної комісії було затверджено склад комісії:

– протоієрей Ярослав Ощудляк, ректор ЛПБА;
– протоієрей Петро Бойко, проректор КПБА;
– протоієрей Андрій Дудченко, викладач КПБА – секретар комісії;
– протоієрей Василій Клочак, викладач ВПБА;
– протоієрей Микола Капітула, викладач РДС;
– протоієрей Олег Кожушний, викладач КПБА;
– священик Ростислав Воробій;
– Володимир Волковський, Інститут філософії НАН України.

Комісія буде залучати до своєї роботи й інших фахівців.

Синод мав міркування про триваючі гоніння російської окупаційної влади в АР Крим проти Кримської єпархії ПЦУ та ухвалив з цього приводу заяву, засудивши прояви агресивного ставлення російської влади у Криму до ПЦУ, що є продовженням політики порушення права на свободу совісті. Було зазначено, що від такої політики страждають не лише громади й вірні ПЦУ, але й інші релігійні спільноти, зокрема протестантів та мусульман.

Також Синод заслухав повідомлення митрополита Вінницького і Барського Симеона про паломництво до святинь Греції, яке нещодавно завершилося, та схвалив рішення з окремих організаційних питань.

Теги: