Митрополит Агафангел у публічному листі до патріарха Феодора називає ПЦУ «розкольниками» і «самозванцями, які повелися на прийом диявола». У листі Агафангел нагадує Феодору про його візит до Одеси в 2018 році, під час якого той нібито визнавав істинною лише УПЦ (МП). «Як же ваші слова розходяться з ділом!», - нарікає у зверненні Агафангел, після чого звинувачує Феодора в тому, що той «став на шлях руйнування Церкви».

Насправді Феодор ІІ приїжджав в Україну, коли Українська Православна Церква ще не була повернута у підпорядкування Константинопольського Патріархату, ПЦУ ще не була створена і визнана Константинополем автокефальною.

Очевидно, що патріарх Феодор не звернув увагу на листа Одеського митрополита. Останньому відповів інший ієрарх Олександрійської Церкви – митрополит Нігерійський Олександр, який так само публічно поширив свою відповідь.

Митрополит Нігерійський попросив митрополита Одеського відкинути претензії, оскільки, за його словами, ці звинувачення недоречні та схоже на те, що митрополит Одеський діяв так, як ніби на нього вплинули брехня і наклеп.

Митрополит Олександр також зазначив: «Ви зробили кілька образливих зауважень на адресу Вселенського Патріархату у зв'язку з автокефалією Церкви України (цікаво, коли ви зрозумієте, що саме ви створюєте нинішній розкол, тому що ви не хочете прийняти той факт, що все, що ми робимо в нашій Церкви, має початок, середину і кінець). Як православному християнинові і єрархові мені соромно за вас».

Також він додав, що в Олександрійській Церкві поважають церковний порядок, тоді як дії митрополита Агафангела "ведуть до розділення Церкви, бо ви не дотримуєтесь канонів, на які посилаєтесь".

"З любов'ю раджу вам покаятися і перечитати історію Церкви; люди, які з часом відкинули єресі і розкольницькі поведінку, були знову прийняті в Церкву. Ви повинні дивитися на світ по-іншому, не тільки з російської точки зору". Він також нагадує рядки листа Одеського митрополита про те, що "кров мучеництва не може змити гріх розколу", і звертається до нього: "Тому я хотів би з усією повагою запитати вас, як же ми, пастирі Православної Церкви, можемо змити наш гріх, якщо не зробимо необхідних кроків для того, щоб залікувати рану, викликану нинішнім розколом".

Крім того, за повідомленням телеграм-каналу "Батюшка Лютер", з московського храму Всіх Святих на Кулішках РПЦ (до недавнього часу – подвір'я Олександрійської Православної Церкви при Московському патріарху) вислали представника Олександрійської Церкви митрополита Афанасія, він залишає Росію.

"У п'ятницю в Москві мало відбутися офіційне засідання Синоду РПЦ, яке в результаті не відбулося. На ньому нібито повинні були прийняти рішення про розрив євхаристійного спілкування з Олександрійської церквою, але скасування засідання змусило деяких припустити, що нового розриву не буде. Однак... патріарх Кирило на цьому тижні провів зустріч з митрополитом Афанасієм Кіккотісом, на якій повідомив владиці, що він повинен покинути Росію в найкоротші терміни. Як бачимо, офіційного розриву (поки що?) Немає, але подвір'ї все-таки закривають, а представника висилають. У храм вже призначений новий настоятель – «пташеня гнізда Відділу зовнішніх церковних зв'язків» прот. Сергій Звонарьов", – пише "Батюшка Лютер".

Теги: