«Я був в адміністрації президента (Росії), і у мене була там зустріч. Під час зустрічі я передав лист. Про це беззаконня, яке відбувається зі знищення української православної церкви в Криму я повідомив президента Росії Путіна. У листі я описав проблему, яка є. І просив вирішити три питання. Перше питання – це питання реєстрації, друге – питання збереження храму, і третє питання про те, щоб за нами залишилося все те, що було в української громади до 2014 року. Я просив, щоб Путін дав відповідне доручення Аксенову, і той схвалив рішення. Ось це три пункти, які були в листі Путіну», – повідомив архієпископ.

Також архієпископ Климент розповів в адміністрації Путіна і про рішення російського суду знести храм ПЦУ в Євпаторії. «Про це все я повідомив в адміністрацію президента. І про ситуацію в Євпаторії, і про ситуацію в Сімферополі, і про ситуацію з землею, яку віддали римо-католикам. Про ті порушення, які відбуваються в Криму», – додав Климент.

Публічних коментарів адміністрації президента Росії з приводу листа архієпископа Климента немає.

Нещодавно підконтрольний Росії Євпаторійський міський суд зобов'язав ПЦУ знести свій храм у Євпаторії.

Раніше, в лютому 2019 року, російське Міністерство майнових і земельних відносин Криму зажадало звільнити будівлю кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі, пояснивши це закінченням терміну дії договору з Кримською єпархією УПЦ КП. Підконтрольний Росії Арбітражний суд Криму 28 червня зобов'язав передати в користування російського Мінмайна Криму приміщення собору. Архієпископ Кримської єпархії ПЦУ Климент повідомив, що оскаржуватиме це рішення. У середині червня в будівлі собору почалися будівельні роботи, ініційовані Мінмайна Криму та без узгодження з Кримською єпархією.

Фото Facebook

Теги: