Головною темою цієї сесії Синоду були питання захисту неповнолітніх відповідно до сучасних викликів і норм Католицької Церкви, зокрема імплементації апостольського листа папи Римського Франциска «Ви є світло для світу» від 7 травня 2019 року та послання Синоду єпископів УГКЦ 2019 року щодо захисту від різних видів насильства дітей, неповнолітніх і вразливих осіб. Підготував цю тему владика Теодор Мартинюк у співпраці з ієромонахом Савою Масником і Теодорою Шулак, які й були головними доповідачами. Після детального обговорення цього питання члени Синоду прийняли відповідні синодальні рішення.

Після вступних синодальних формальностей владики переглянули та взяли до уваги стан виконання рішень 82-ї сесії Синоду. В контексті опрацювання синодальних документів владики затвердили положення про порядок підготовки та розгляду синодальних документів на Синоді єпископів. Прийняли у другому читанні та направили на третє читання інструкцію про присутність церковних структур і духовенства Києво-Галицького Верховного Архиєпископства УГКЦ в мережі Інтернет. Також прийняли у другому читанні та направили на третє читання нову редакцію документа «Напрямки підготовки кандидатів до священства в УГКЦ» та звернення Синоду про зцілення ран війни.

Синод також обговорив питання потреби вдосконалення духовного і психологічного супроводу молодих сімей з перинатальною втратою дитини, прийняв відповідні рішення та поблагословив у Києво-Галицькому Верховному Архиєпископстві УГКЦ день 15 жовтня як День пам'яті дітей, які померли під час вагітності чи невдовзі після народження.

Особливу увагу отці Синоду звернули на злободенну проблематику аграрної реформи в Україні та запровадження ринку земель сільськогосподарського призначення, прийнявши, зокрема, відповідне звернення до народу і влади.

У контексті звітування про діяльність структур Верховного Архиєпископства про діяльність комісій доповів о. Андрій Максимович, адміністратор Патріаршої курії, і о. Ростислав Пендюк, голова Комісії УГКЦ у справах молоді. Про військове капеланство доповів о. Андрій Зелінський, а про діяльність Дому Преображення доповів п. Юрій Тарнавський. Отець Ігор Шабан, голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин, доповів про сучасний стан екуменізму в Україні та потребу осучаснення Екуменічної концепції УГКЦ відповідно до нових суспільних і релігійних обставин в Україні.

З інформацією про діяльність Українського католицького університету в минулому році та представленням планів на майбутнє перед владиками виступив о. Богдан Прах, ректор УКУ, та директор Центру митрополита Андрея Шептицького д-р Олег Яськів, який розповів про діяльність центру та заплановані культурні проекти, що спрямовані на популяризацію багатої наукової і духовної спадщини митрополита Андрея Шептицького і є на перехресті науки, освіти, культури та релігії. Цю ідею реалізовують задля міждисциплінарної комунікації між науковцями, релігійними, культурними і суспільними діячами та взаємодії з освітянськими, молодіжними та церковними середовищами.

Вісімдесят четверту сесію Синоду єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української Греко-Католицької Церкви вирішено провести в січні 2020 року.

Теги: