3 грудня главі ПЦУ співслужив численний єпископат та духовенство ПЦУ. Наприкінці богослужіння відбулося наречення ігумена Никодима (Кулигіна) на єпископа Генічеського, вікарного архієрея Херсонської єпархії, якого було обрано таємним голосуванням на засіданні Священного Синоду 19 Листопада 2019 року.

Обраний на архієрейське служіння ігумен Никодим (Кулигін) звернувся до предстоятеля ПЦУ та архієреїв, які співслужили йому, зі ставленицьким словом:

«Нині смиренно, як послух Богу і Церкві, з шаною і любов’ю сприймаю це рішення про моє обрання на високе єпископське служіння. Разом з блаженним Августином прошу нині в Бога не легкої ноші, а міцних плеч. «Те, що ти хочеш запалити в інших, повинно горіти в тобі самому», – говорить він. Тому прошу вас нині помолитися за мене грішного, щоб в рукоположенні у високий сан Господь укріпив мене Своєю благодаттю. Щоб завжди я міг з радістю і страхом Божим священнодіяти, правильно вчити людей, пасти Боже стадо за словом апостола Петра «охоче i Боговгодно, не для ганебної користі, а щиро; i не пануючи над спадщиною Божою, а подаючи приклад…» (1Пет.5:2-4). Щоб моє служіння було угодним Христу й допомагало людям знаходити Бога, бо і блаженний Августин казав: «Ти створив нас для Себе, і не знає спокою серце наше, поки не заспокоїться в Тобі». І ще: «Боже мій… буду шукати Тебе, щоб жила душа моя! Душа моя живить тіло, а душу мою живиш Ти».

Архієрейська хіротонія нового єпископа Генічеського відбулася 4 грудня 2019 року, під час літургії у Свято-Михайлівському Золотоверхому кафедральному соборі міста Києва. Главі ПЦУ співслужили митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, митрополит Переяславський і Вишневський Олександр, архієпископ Богуславський Олександр, колишній Херсонський і Таврійський архієпископ Даміан, архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Чернівецький і Хотинський Герман, архієпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, архієпископ Вишгородський Агапіт, єпископ Васильківський Лаврентій, єпископ Білогородський Іоан, єпископ Фастівський Володимир, єпископ Шепетівський Адріан, екзарх Вселенського Патріарха архімандрит Михаїл, всечесна братія монастиря та запрошене духовенство. За богослужінням молилися також другий секретар Священного Синоду Константинопольської Церкви диякон Григорій та посол Грецької Республіки в Україні Васіліос Борновас.

Після відпусту предстоятель ПЦУ звернувся до нового співбрата єпископа Никодима з настановчим словом. https://www.pomisna.info/uk/vsi-novyny/arhiyerejska-hirotoniya-yepyskopa-genicheskogo-nykodyma-kulygina/

Єпископ Генічеський Никодим (Кулигін Віктор Вікторович), народився 10 грудня 1968 року в місті Олешки (колишня радянська назва Цюрупинськ) Херсонської області в сім’ї військовослужбовця.

Служба батька проходила на Західній Україні, в Івано-Франківській області, де і пройшли шкільні роки з 1976 по 1986. Закінчив школу із золотою медаллю, брав участь в республіканських олімпіадах з математики.

У 1986 році вступив до Московського фізико-технічного інституту, який у 1992 році закінчив з червоним дипломом і рекомендацією продовжити навчання в аспірантурі.

З 1988 року по завершенні військової служби батька сім’я повернулася на Херсонщину.

По закінченні МФТІ повернувся до Херсона у 1992 році та ніс послух іподиякона у тоді ще єпископа Херсонського і Таврійського Іларіона (Шукало), ієрарха УПЦ (МП).

15 серпня 1993 року єпископом Іларіоном був рукоположений в сан диякона, а 27 лютого 1994 року – ним же в сан священика.

Для отримання духовної освіти навчався у Київській духовної семінарії, диплом якої отримав в 1997 році.

В Херсонській єпархії вів канцелярію та був секретарем єпархії.

З 1997 по 2003 рік перебував у клірі Донецької єпархії УПЦ (МП), де служив у кафедральному соборі, був завідуючим канцелярією і особистим секретарем митрополита Іларіона (Шукало).

В 2005 році повернувся в Херсонську єпархію, де з 2007 року до початку 2019 року служив в Свято-Духівському кафедральному соборі УПЦ (МП).

Взимку 2019 року звернувся до Управління Херсонської єпархії ПЦУ з проханням про приєднання до Православної Церкви України.

З того часу служив в Стрітенському соборі ПЦУ, біля архієпископа Даміана і обіймав посаду прес-секретаря Херсонської єпархії.

З жовтня 2019 року став насельником Свято-Михайлівського Київського Золотоверхого монастиря, 15 листопада прийняв чернечий постриг з ім’ям Никодим (на честь преподобного Никодима просвірника Печерського).

19 листопада, у зв’язку з необхідністю, враховуючи побажання тимчасово керуючого Херсонською єпархією архієпископа Климента, архієпископа на спокої Даміана (Замараєва), колишнього Херсонського і Таврійського, а також звернення духовенства Херсонської єпархії, Священний Синод ухвалив рішення про вікарного архієрея Херсонської єпархії з титулом «Генічеський». Таємним голосуванням ігумена Никодима було обрано єпископом Генічеським, вікарієм Херсонської єпархії.

4 грудня 2019 року собором ієрархів на чолі з предстоятелем ПЦУ митрополитом Київським і всієї України Епіфанієм за літургією у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі був рукоположений на єпископа.

Теги: