Спікерами майстерні були Олександра Романцова, виконавча директорка Центру громадянських свобод, та Олексій Біда, керівник Центру документування Української гельсінської спілки з прав людини.

Олександр Заєць, модератор Круглого столу, голова правління Інституту релігійної свободи, зазначив: "Документування і поширення (в допустимому обсязі) інформації про релігійні переслідування важливо для того, щоб ці злочини не залишилися непоміченими та безкарними, щоб зусиллями міжнародного співтовариства захистити життя і права віруючих, сприяти відновленню релігійної свободи і поверненню церковного майна".

Учасники майстерні отримали базові знання з методології документування фактів релігійних переслідувань, їх безпечного зберігання і способів поширення в тій мірі, щоб не зашкодити віруючим на окупованих територіях України, але допомогти захистити їхні права.

“Важливо не лише документувати кожен факт релігійних переслідувань на окупованих територіях України, але й доводити ці справи до суду, в тому числі до судів міжнародної юрисдикції, засвідчувати юридично факти злочинів на релігійному ґрунті. Лише у такий спосіб можна захистити права і життя віруючих, які зазнають утисків”, – поділився враженнями після майстерні архієпископ Сімферопольський і Кримський Православної Церкви України Климент, голова Православної місії допомоги жертвам порушення прав людини та особам, позбавленим волі.

Майстерня була організована за підтримки Центру громадянських свобод, Посольства Великої Британії в Україні та Інституту релігійної свободи.

Цей захід став першим виконаним завданням з Плану спільних дій, розробленому учасниками Круглого столу з релігійної свободи в Україні під час засідання 18 листопада 2019 року.

Теги: