9 грудня 2019 року митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, ієрарх УПЦ (МП), з благословення глави цієї Церкви митрополита Онуфрія, перебуває з візитом в Болгарії, де зустрівся з патріархом Болгарським Неофітом. У зустрічі з болгарської сторони також взяли участь секретар Синоду Болгарської Православної Церкви єпископ Мелнішський Герасим, секретар Софійської митрополії єпископ Білоградчишський Полікарп та співробітники Патріархії.

Під час зустрічі  йшлось про ситуацію у світовому православ’ї. Митрополит Никодим передав предстоятелю Болгарської Церкви поклін від митрополита Онуфрія. «Патріарх Неофіт сказав, що ознайомлений з реальною ситуацією щодо стану Православ’я в Україні та просив передати слова вітання та підтримки Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію. Зустріч пройшла у теплій і дружній атмосфері», - пише сайт УПЦ (МП).

Напередодні, 6 грудня, у день престольного свята храму свт. Миколая Мирлікійського митрополит Никодим співслужив за літургією ієрарху Болгарської Церкви митрополиту Ловечському Гавриїлу. Того ж дня делегація УПЦ (МП) дала прес-конференцію в приміщенні Болгарського Телеграфного Агенства та розповіла про сучасне життя УПЦ (МП) і міжконфесійну ситуацію в Україні.

Крім того, 28 листопада намісник Святогірської лаври УПЦ (МП) митрополит Святогірський Арсеній перебував у Нікосії, столиці о. Кіпр, де виступив перед учасниками Міжнародної конференції «Чернецтво і сучасний світ» із доповіддю «Подвижники благочестя XX століття — наступники преподобних засновників богопосвячених осіб». У Архієпископії Кіпру делегація УПЦ (МП) відвідала кафедральний собор апостола і євангеліста Іоанна Богослова і Візантійський музей при Фонді архієпископа Макарія III.

Потім делегація вирушила на подвір’я святого Прокопія чоловічого ставропігійного монастиря Кіккської ікони Божої Матері, де протягом двох днів проходитила конференція. У своєму виступі митрополит Кіккський і Тіллірійський Никифор звернувся до присутніх з промовою, в якій, зокрема, сказав: «Будучи єпископом Православної Церкви, я відчуваю глибоку необхідність висловити занепокоєння з приводу хворобливої кризи, що вибухнула в надрах нашої Православної Церкви через неканонічне рішення Вселенського Патріарха Константинопольського Варфоломія визнати розкольницьку церкву Києва і дарувати їй так звану автокефалію всупереч одностайній канонічній традиції та історичній церковній діяльності, — зазначив владика Никифор. — Ця трагедія розколу возлюбленої у Христі братії загрожує розколоти тіло єдиної Святої Соборної і Апостольської Церкви Христової. Ми переживаємо сьогодні події, які, на жаль, нагадують переддень великого розколу 1054 року, що розподілив Вселенське християнство на західних католиків і східних православних. Розкол загрожує Вселенському Православ’ю після приєднання Предстоятелів Олександрійської та Елладської Церков до рішення Вселенського Патріарха. Не дозволено нікому, і особливо нам, православним монахам, які є першими захисниками нашої Церкви, залишатися байдужими перед драматичним становищем, в якому опинилося наше Православ’я. Ми всі повинні перевести наше пасивне занепокоєння в активну відповідальність…».

Від імені делегації РПЦ до присутніх звернувся голова Синодального відділу у справах монастирів і чернецтва Московського Патріархату архієпископ Каширський Феогност, який висловив надію на те, що праці учасників форуму слугуватимуть на славу Божу і принесуть добрий плід.

Про виступ митрополита УПЦ (МП) сайт УПЦ (МП пише: «Описуючи сучасний стан життя православних людей в Україні, митрополит Святогірський Арсеній нагадав, що Українська Православна Церква не просила про надання їй автокефалії і що звернення до Константинопольського Патріарха Варфоломія було політичним рішенням, що линули від конгресменів, які не були чадами РПЦ. Але, як і за радянських часів, гоніння на Церкву, влаштовані після 2014 року, прийшли в результаті державного перевороту урядом Петра Порошенка, лише зміцнили народ Божий в рішучості йти сповідницьким шляхом».

Очевидно, що митрополит у викривленому світі розповів про політичні події в Україні, оскільки «перевороту урядом Петра Порошенка» в Україні не було – Порошенко обрано президентом через кілька місяців після «перевороту», тобто Революції гідності . Крім того, Порошенко не брав активної участі у Революції гідності, навпаки – намагався переконати її учасників проводити протести у мирному форматі. Інформація про вплив американських конгресменів на звернення до патріарха Варфоломія щодо надання Україні автокефалії взагалі немає підтвердження, залишаючись на рівні популярних конспиративних чуток в середовищі УПЦ (МП).

Про «державний переворот уряду Петра Порошенка» ієрархи УПЦ (МП) розповідають іншим Церквам

Після закінчення доповіді учасникам конференції було запропоновано переглянути документальний фільм «Українська Православна Церква і розкол. Від виникнення до легалізації», в якому його автори – фейковий «Союз православних журналістів України» та Інформаційно-просвітницький відділ Святогірської лаври УПЦ (МП) – «показали, як живе канонічна Церква в Україні з моменту отримання статусу широкої автономії до наших днів».

Теги: