Цього року рейтинг "100 найвпливовіших українців" оновився наполовину. Соціальні ліфти після зеленої "електоральної революції" на верхівку впливовості підняли людей, чиї імена раніше знали лише у вузьких колах шоу-бізнесу або громадськиї організацій. Це пов'язується з приходом до влади в країні нової команди політиків.

Перші місця в рейтингу зайняли президент країни Володимир Зеленський, глава офісу президента Андрій Богдан, підприємець Ігор Коломойський, прем'єр-міністр  Олексій Гончарук та інші політики.

26 номер зайняв предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній. "Один з наймолодших за всю історію київських митрополитів Епіфаній (Думенко) ось уже рік очолює київську кафедру... Важливої позиції в релігійному світі України митрополит досяг, завдяки особистому авторитету, виваженій стратегії і тактиці церкви. Нова політика "м'якої сили", яку сповідує і впроваджує Єпіфаній, дає позитивні результати", – коментує експерт-релігієзнавець Людмила Филипович.

27 номер – предстоятель УПЦ (МП) митрополит Онуфрій. "Онуфрій – залежний керівник, він беззаперечно виконує укази Всеросійського патріарха Кирила, точь-в-точь дублюючи рішення Москви. Але серед своєї пастви Онуфрій продовжує користуватися популярністю. За вплив на нього борються представники проросійських політсил і бізнесмени, що орієнтуються на них", – зазначає релігієзнавець Дмитро Горєвой.

28 номер – предстоятель УГКЦ верховний архієпископ Святослав. "Сьогодні УГКЦ залишилася практично єдиною релігійною інституцією, яка постійно модернізується, залишаючись взірцем для всіх українських церков... – пише релігієзнавець Юрій Чорноморець. – Людина, яка для України могла би стати тим же, ким для Польщі і світу став Іван Павло II, скромно пропонує ідеї, але не наполягає на них, навіть якщо це стосується долі найбільш значущих для УГКЦ проектів".

Теги: