Від імені предстоятеля УГКЦ верховного архієпископа Святослава Українську Греко-Католицьку Церкву представляв на зборах владика Богдан Дзюрах, секретар Синоду єпископів УГКЦ, який виступив із привітальним словом до учасників цього історичного зібрання. Привітальне слово установчим зборам надіслав рівно ж предстоятель Православної Церкви України митрополит Епіфаній.

Відтак з привітаннями новоствореній громадській організації виступили ректор Українського католицького університету о. д-р Богдан Прах, президент Києво-Могилянської академії професор Андрій Малешевич, від імені ректора Національного університету «Львівська політехніка» професора Юрія Бобала виступила науковець і публіцистка, громадська діячка директорка Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Львівської політехніки Ірина Ключковська.

Під час установчих зборів, які розпочалися і закінчилися молитвою, що її провадив владика Богдан, було представлено мету і завдання організації, обрано її президента, раду директорів та почесну раду ГО «Україна-2050». Зокрема, до почесної ради увійшов і предстоятель УГКЦ.

Першим президентом новоствореної громадської організації «Україна-2050», яка має адвокаційний характер, став Євген Чолій, президент Світового конгресу українців у 2008–2018 роках. Він детально окреслив основні напрямки майбутньої діяльності організації, прокоментував Статут організації та повідомив про практичні аспекти подальшої діяльності її членів. «Громадська організація „Україна-2050“ – це, передусім, думка, яку мало коло моїх друзів по завершенні моєї другої каденції як президента Світового конгресу українців. Ми хотіли створити адвокаційну організацію, яка буде надалі просувати ті головні цілі, які зараз просувають і владні структури України, і громадянське суспільство в Україні, і Світовий конгрес українців. Таким чином, ми взяли собі назву „Україна-2050“, щоб озвучити ці цілі, а саме якою ми бачимо Україну через одне покоління з 2020 до 2050 року. Сама організація була створена у грудні і ми вже мали свої офіційні установчі збори. Зокрема, до почесної ради увійшли: Блаженніший Епіфаній, Блаженніший Святослав, президент Києво-Могилянської академії, ректори Львівської політехніки та Українського католицького університету. Ми також маємо раду директорів, яка складається із колишнього третього заступника президента Світового конгресу українців, теперішнього віце-президента СКУ, колишнього прессекретаря СКУ, голови Союзу українців Румунії, який також є депутатом румунського парламенту, керівника юридичної фірми „Василь Кисіль і партнери“, з молодого покоління, — оскільки ми говоримо про візію наступного покоління, — заступницю Світового конгресу українських молодіжних організацій та інших осіб», — зазначив новообраний президент громадської організації «Україна-2050» Євген Чолій під час її презентації в ефірі «5 каналу».

Коментуючи цілі створення цієї організації, а зокрема забезпечення безпеки України, Євген Чолій наголосив: «Очевидно, ми свідомі того, що Російська Федерація ніколи не буде визнавати незалежності, — в правдивому сенсі цього слова, — Української Держави і тому ця загроза буде існувати постійно. Таким чином, у нашій візії майбутнього ми стараємося переконати міжнародне співтовариство, що єдиним способом забезпечення миру і стабільності у цьому регіоні є вхід України у систему НАТО. Повинно бути ясно, чітко та недвозначно вказано, що Україна є захищена п’ятою статтею Угоди НАТО, яка говорить про те, що коли є напад на одну країну НАТО, то це є нападом на усі країни НАТО, і це зобов’язує усі країни НАТО захищати цю країну. Дехто дивиться на це як на провокаційну стратегію супроти Російської Федерації, що може викликати війну. Натомість, із нашої точки зору, саме пасивність у цьому питанні довела до того, що Україна вже шостий рік зазнає цієї страшної гібридної агресії зі сторони Російської Федерації. Цю гібридну агресію відчувають і інші країни в цьому регіоні. На нашу думку, оскільки ми усвідомлюємо те, що Росія розуміє лише мову сили, такий вхід до організації НАТО забезпечить Україні та, фактично, всьому міжнародному співтовариству мир і стабільність у світі».

У своєму привітальному слові єпископ Богдан Дзюрах зазначив, що грудень має особливе значення в новітній історії нашого народу і держави. «Адже 1 грудня 1991 року відбулося історичне волевиявлення українського народу, яке поклало край радянській „тюрмі народів“. У 2010 році, знову ж таки у грудні, постала „Ініціативна група 1-го грудня“ як відповідь на нові (передовсім внутрішні) загрози, які з’явилися на той час у процесі українського державотворення. І ось тепер, у грудні 2019 року, проголошується початок діяльності ще однієї дуже цінної і багатонадійної ініціативи, яка, сприяючи внутрішньоукраїнським перетворенням, водночас бажає чималу увагу скерувати на зовнішньополітичний вектор підтримки України і українського народу», — зазначив єпископ. Відтак промовець підкреслив унікальну мету створення нової Громадської організації «Україна-2050»: «Громадська організація „Україна-2050“ ставить собі за мету сформулювати і втілювати в життя „стратегію розбудови нації й держави на основі поглядів та потреб різних прошарків українського суспільства“. Іншими словами, ця спільнота людей високого духу і доброї волі, свідомих патріотів-однодумців прагне послужити українському народові в його благородних і далекосяжних прагненнях і устремліннях. Ці прагнення фокусуються навколо кількох пріоритетних напрямків, як-от: захист і утвердження соборної і незалежної Української Держави, сприяння розвиткові і щоразу більшому зближенню Церков Володимирового хрещення, підтримка України на її шляху до повноцінної і повноправної участі в європейській сім’ї вільних народів і держав та в забезпеченні всебічного розвитку людини, щоб українці відчували себе по-справжньому щасливою нацією. Високі і благородні цілі, достойні всілякої підтримки, схвалення і співпраці у їх досягненні».

Далі, коментуючи бажання творців громадської організації, яке полягає в тісній співпраці з Церквами Володимирового хрещення, владика Богдан запропонував з боку УГКЦ підтримку та постійну молитву. «Ця підтримка з боку ієрархії Українських Церков, на мою думку, мала б не тільки додавати цій організації морального авторитету і ваги на внутрішньоукраїнському та міжнародному рівнях. Набагато важливішим видається мені роль Церков як тих, хто звертає погляд і думку членів організації до чогось більшого і вищого, до Бога і до Його святої волі і вже з цієї перспективи допомагає оцінювати і формувати погляди, потреби і змагання різних прошарків українського суспільства задля правдивого добра народу і держави».

У ході обговорення подальшої діяльності ГО «Україна-2050» голова зборів надав слово владиці Богданові Дзюраху, який підніс проблематику сурогатного материнства та звернув увагу на морально-етичні та духовні аспекти цього явища. Він запросив членів організації допомогти в подоланні цього негативного і неприйнятного з точки зору християнського католицького соціального вчення явища, яке є формою експлуатації та рабства ХХІ століття, скерованого проти гідності людини і проти цінності та святості сім’ї та подружжя.

Фото Facebook

Теги: