Зокрема, українські римо-католики проводять передріздвяні та різдвяні зустрічі, святкові заходи, організували прибуття Вифлеємського світла миру до багатьох парафій країни.

23 грудня архієпископ Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький розділив вятковий обід з потребуючими людьми, які перебувають під опікою Львівської архідієцезії. На захід зібрались близько 140 бідних людей. Напередодні, 21 грудня архієпископ Мечислав Мокшицьким зустрівся із хворими та самотніми людьми, якими опікуються сестри-монахині.

У різдвяному вітанні для євангельсько-баптистських церков від керівництва Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів (ВСЦ ЄХБ) зокрема говориться: "Бажаємо, щоби кожне серце, наповнене глибоким миром та упокоренням перед Ним, запалювало живою надією тих, хто живе без Бога".

Очільник Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України єпископ Павло Шварц у різдвяному вітанні зазначає: "Різдво Христове дає нам можливість переосмислити своє життя та знову  віднайти правдиву радість у Христі. Знайти скарб для нашого життя, якого так часто нам бракує. Радість в стані додати нам сили, зробити нас та наших ближніх щасливішими. Присутність радості в житті християнина є теж прямим свідченням, що Божа благодать діє в його житті".

Президент України Володимир Зеленський привітав з Різдвом українське суспільство:

"Мільйони людей в усьому світі сьогодні збираються родинами, щоб разом провести Святий вечір і зустріти першу зорю. Вона сповіщає про Різдво Христове.

У це світле свято забудьмо про чвари. Це вечір злагоди та єднання. Кожен з нас прагне, щоб якнайшвидше до кожної української домівки прийшов мир. Згадаймо сьогодні, що мир починається з нас, з нашого прийняття одне одного, поваги, з нашого вміння любити.

Нехай світло першої Різдвяної зорі принесе щастя й добробут у кожну родину.

З Різдвом Христовим!".

Нагадаємо, у 2017 році Верховна Рада України ухвалила святкування Різдва на державному рівні двічі – 25 грудня і 7січня. У пояснювальній записці до законопроекту зазначалося, що нині в Україні є приблизно 11 тисяч релігійних католицьких і протестантських громад, які святкують Різдво за Григоріанським календарем – 25 грудня.

Теги: