Вселенський патріарх Варфоломій заявив, що найважливішим у 2019 році було надання автокефалії Православній Церкві України, що надало мільйонам українських православних братів "мати можливість керувати справами місцевої церкви без залежності від будь-якої іншої Церкви".

Патріарх Варфоломій також згадав, тих які звинувачували Вселенський Патріархат у наданні ПЦУ лише часткової автокефалії. "Це не правда. Ми надали їм повну автокефалію, як і всім іншим церквам, у минулі століття і останнім часом, яким була надана автокефалія від Вселенського Патріархату, що, я мушу зазначити, є єдиною Церквою, яка має право за священними канонами історичне право Церкви з надання автокефалії. Отже, ми надали їм абсолютну автокефалію", – сказав патріарх.

"Як тільки вони обрали свого предстоятеля, Епіфанія та його Священний Синод, ми не маємо причин втручатися, якщо вони не попросять у нас поради про будь-які важкі труднощі, з якими вони можуть зіткнутися у своєму церковному житті", – підсумував патріарх Варфоломій.

Патріарх Варфоломій побажав, щоб 2020 рік був благословенним, плідним та "перш за все, щоб приносив більше миру світу, який так відчайдушно потребує цього".

Теги: