"Я вірю і переконаний в тому, що в наступному році ми отримаємо також визнання декількох помісних православних церков. Я би не хотів називати детально, але це ті церкви, які публічно обговорюють це: і румунська, і кіпрська, і болгарська, і грузинська. Тобто вони дозрівають зараз, – цитує 6 січня главу ПЦУ телеканал "Прямий", якому Епіфаній дав інтерв'ю. – І я вірю, що в наступному році вони повинні долучитися до процесу визнання автокефалії Української православної церкви. Звичайно, що буде вестися боротьба, і вона ведеться".

За словами митрополита, зараз є дуже багато протидії щодо визнання ПЦУ з боку не тільки Російської Православної Церкви, але й загалом з боку російської держави.

"Москва хоче призупинити той процес, який зараз відбувається загалом в православ’ї. Ми побачили, що інші церкви, дві церкви на початку визнали, і зараз до цього готуються й інші церкви, – сказав Епіфаній. – Тому є намагання з їхнього боку призупинити цей процес, провести якусь православну нараду і так далі. Але вони повинні розуміти одне: якщо буде скликана всеправославна нарада, то вона не може відбутися вже без нашої участі, тому що ми офіційно як церква внесені в диптих. Ми знаходимося в переліку серед інших церков. І тому без нас, без нашого відома вирішувати нашу майбутню долю вже не вдасться, як цього прагне Російська православна церква".

Нагадаємо, на сьогодні три Православні Церкви визнали автокефалію ПЦУ – це Константинопольська, Елладська та Олександрійська.

Теги: