До складу делегації, яку очолював митрополит Львівський Макарій (колишній глава УАПЦ), увійшли також єпископ Васильківський Лаврентій, протоієрей Валерій Семанцо, протоієрей Василь Лило,Євген Бойко та Володимир Сизон.

Від імені предстоятеля Православної Церкви України митрополит Макарій передав найщиріші вітання Вселенському патріарху та висловив йому глибоку вдячність за подану руку допомоги, яка привела ПЦУ до автокефалії.

На прийомі у Вселенського патріарха Варфоломія було передано вітальний лист від митрополита Епіфанія, а також запрошення у зручний час відвідати з візитом Україну.

Під час недільного богослужіння делегація ПЦУ молилася у Патріаршому храмі св. Георгія на Фанарі, а наступного дня, 6 січня, митрополит Львівський Макарій разом з ієрархами Вселенського Патріархату та Кіпрської Церкви співслужив патріарху Варфоломію за літургією з нагоди Богоявлення (за новим календарем).

Цими ж тижнями в деяких помісних Православних Церквах обговорюється ініціатива Єрусалимського патріарха Феофіла III провести зустріч предстоятелів Православних Церков у  Йорданії в лютому 2020 року для обговорення питанню визнання автокефалії ПЦУ. Тому духовенство УПЦ (МП) здійснює візити до помісних Православних Церков, де продовжує жалітися на ПЦУ та утиски прав своїх вірян в Україні.

17 грудня 2019 року в Празі відбулося засідання Синоду Православної Церкви Чеських земель і Словаччини, на якій синодали прийняли постанову, підтримавши скликання такої зустрічі. До цього, вважають вони, співслужіння з представниками ПЦУ завчасне: «Синод наполягає на своїй резолюції, прийнятій в лютому 2019 року про стриману позицію Православної Церкви Чеських Земель і Словаччині стосовно “Православної Церкви України” в очікуванні загальноправославного консенсусу, і закликає своїх членів повною мірою поважати цю резолюцію у своїй закордонній діяльності». 

28 грудня член Синоду Єрусалимської Православної Церкви архієпископ Кіріакопольский Христофор, представник патріарха Єрусалимського в Аммані, передав патріарху Антіохії і всього Сходу Іоанну Х від патріарха Святого града Єрусалима і всієї Палестини Феофіла III лист з ініціативою проведення зустрічі предстоятелів Православних Церков.

23-25 грудня 2019 року духовенство та віруючі Запорізької єпархії УПЦ (МП) на чолі з митрополитом Запорізьким і з Мелітопольським Лукою здійснили паломництво на Святу Землю, де зустрілися з патріархом Святого Граду Єрусалима і всієї Палестини Феофілом III. Під час паломництва владика Лука також спілкувався з місцевим архієпископом Феофаном і духовенством Єрусалимської Патріархії, які, за його словами, висловили свою молитовну підтримку митрополиту Онуфрію.

Напередодні, 10-17 грудня, така ж група вірян Житомирської єпархії УПЦ (МП) здійснила паломництво на Святу Землю. У рамках паломницької поїздки віряни УПЦ зустрілися з патріархом Феофілом III. Супроводжував групу прочан клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Житомира протоієрей Роман Цукало.

21 грудня група паломників на чолі з митрополитом Володимир-Волинським і Ковельським Володимиром відвідала Некреську єпархію Грузинської Православної Церкви, де поспілкувалася з митрополитом Некреським Сергієм (Чекурішвілі), а 22 грудня — зустрілася у Тбілісі з архієпископом Схалтським Спиридоном (Абуладзе). Владика Володимир звернувся до вірян Грузинської Церкви з архіпастирським словом та попросив їхніх молитв за УПЦ (МП) та за український багатостраждальний народ. Серед членів групи паломників є священники та миряни з парафій, "котрі постраждали внаслідок рейдерських захоплень храмів".

22 грудня, у 12-і роковини з дня смерті предстоятеля Кіпрської Православної Церкви архієпископа Хризостома І, митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій співслужив архієпископу Нової Юстиніани і всього Кіпру Хризостому ІІ, який очолив заупокійну літію за спочилим попередником у соборі святого Іоанна Богослова в Нікосії (Кіпр).

Теги: