6 січня 2020 року у Ватикані повідомлено про те, що папа Франциск призначив єпископом Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні отця Павла Гончарука з Кам’янець-Подільської дієцезії, дотеперішнього економа цієї дієцезії та директора дієцезіального відділення «Карітас-Спес».

Владика-номінат Павло Гончарук народився 1978 року в с. Корначівка Ярмолинецького району на Хмельниччині. Священичий вишкіл пройшов у Вищій духовній семінарії Святого Духа в Городку. Здобув ліценціат з канонічного права в Університеті Слуги Божого Стефана Вишинського в Варшаві (Польща).

Отримавши 22 червня 2002 року пресвітерське рукоположення, о. Павло виконував душпастирські служіння в Кам’янець-Подільській дієцезії. Від 2003 року очолює дієцезіальне відділення «Карітас-Спес», від 2005 по 2016 рік виконував служіння захисника подружнього вузла в дієцезіальному церковному трибуналі, а 2016 року призначений суддею в цьому трибуналі. Крім того, є дієцезіальним економом та військовим капеланом, співпрацючи з "Християнською службою порятунку" ("ХСП") на сході України. Володіє українською, польською, російською, італійською та німецькою мовами.

Капелан "ХСП" Павло Гончарук став героєм книги “Капелани. На службі Богу і Україні”. У своїй розповіді він говорить як про служіння для військових, так і для цивільного населення.

"Він вміє знайти потрібне слово як для дитини, так і для батьків, для богопосвячених і для воїнів в окопах. Щиро радію призначенню о. Павла єпископом. Нехай виконується Божа воля у розвитку Церкви в Україні", - говорить Неля Куцак, директор "Карітас-Спес-Вінниця" та військовий психолог "ХСП".

Харківсько-Запорізьку дієцезію Римсько-Католицької Церкви в Україні створив святий папа Йоан Павло ІІ 2 травня 2002 року. Вона охоплює церковні структури у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Полтавській, Сумській і Харківській областях. Осідок став вакантним після того, як тодішній ординарій єпископ Станіслав Широкорадюк був призначений єпископом-коад’ютором Одесько-Сімферопольської дієцезії.

Свячення єпископа відбудуться 14 лютого у Харкові. Саме на цей день припадає свято святих Кирила і Мефодія, які є покровителями Харківсько-Запорізької дієцезії. Головний консекратор - архієпископ Клаудіо Ґуджеротті, апостольський нунцій в Україні, співконсекратори - єпископ Станіслав Широкорадюк та єпископ Леон Дубравський.

Теги: