За словами Амфілохія, заплановані літургія в соборі Христового Воскресіння та литія до монастиря святого Сімеона Мироточивого.

Як відомо, Московський і Сербський Патріархати разом борються за «русскій мір», проти автокефалій в Україні, Чорногорії та Македонії. "Всякий, кто помогает украинским раскольникам, это враг не только Русской Церкви и русского мира, но также и всех православных славянских народов и всего православного мира", - цитує Сербського патріарха офіційни сайт ВЗЦВ РПЦ 23 травня 2018 р.

Нещодавно, 30 січня 2020 р., група вірян УПЦ (МП) на чолі з головою Представництва УПЦ (МП) при міжнародних організаціях, головою Адміністративного апарату Київської митрополії єпископом Баришівським Віктором (Коцабою) зустрілась в Белграді з предстоятелем Сербської Православної Церкви патріархом Іринеєм. У зустрічі також взяв участь заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ (МП) протоієрей Миколай Данилевич. Йшлося про спільні проблеми Сербської Церкви в Чорногорії та Московського Патріархату в Україні. Обидві Церкви намагаються зміцнювати свої юрисдикції в названих країнах, попри бажання значної частини місцевих вірян мати незалежну, автокефальну Церкву.

Напередодні, 27 січня 2020 р., єпископ Віктор взяв участь в урочистостях у Чорногорії з нагоди дня пам’яті святого Савви Сербського. Урочистості очолив митрополит Чорногорсько-Приморський СПЦ Амфілохій. Під час свята митрополит Амфілохій і єпископ Віктор наголосили на тому, що віряни їх єпархій проходять спільні випробування і страждання, в яких звинуватили Константинопольську Церкву.

Фото mitropolija.com

Теги: